logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Nie zabijajcie

Poniedziałek, 3 grudnia 2018 (03:30)

W bardzo zdecydowanych słowach ks. abp Andrzej Dzięga upomniał się o prawną ochronę w Polsce życia wszystkich dzieci poczętych. – Nie zabijajcie serc! Także dosłownie. Także tych maleńkich serc pod sercem matki. Pod sercem matki ma prawo żyć serce dziecka – apelował metropolita szczecińsko-kamieński.

W homilii wygłoszonej w czasie uroczystości 27. rocznicy powstania Radia Maryja mówił wprost do polityków, którzy licznie przybyli, na czele z premierem, w sobotę do Torunia. – Kochani politycy polscy, nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni. I miejcie serce – akcentował ks. abp Dzięga. W mocnych słowach wskazywał, że „nie kiedyś”, „nie jutro”, tylko dzisiaj jest czas wyboru: albo – albo. – Albo po Bożemu, albo bezbożnie. Ale ci, co pozostaną bezbożni, będą osądzeni przez samego Boga – przestrzegał ksiądz arcybiskup.

Słowa w obronie życia polskich dzieci i apel do polityków spotkały się z wielkim aplauzem wiernych, którzy w ogromnej liczbie przyjechali do Torunia z całej Polski. Potwierdza to wielkie oczekiwanie Polaków, aby sprawa pełnej ochrony życia została wreszcie poważanie potraktowana przez rządzących. W piątek, 30 listopada, minął rok od złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, nad którym prace zostały zablokowane. Przez ponad rok także Trybunał Konstytucyjny nie może ustosunkować się do wniosku dotyczącego przesłanki eugenicznej. To nie pozwala na wystawienie dobrej oceny ani obecnej większości parlamentarnej, ani sędziom. – Dzisiaj. Nie kiedyś, jutro. Dzisiaj jeszcze jest czas wyboru – wzywał ksiądz arcybiskup. Wskazywał, że gdy serce woła, to zawsze woła o „dziś”, o „już”, bo „Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski”.

Sławomir Jagodziński

Nasz Dziennik