logo
logo

MODLITWA

zdjęcie

Zdjęcie: / Inne

Nowenna dla nienarodzonych

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 (03:21)

Sekretariat Różańca Pompejańskiego za Ojczyznę organizuje modlitwę za posłów i senatorów, by Bóg dał im łaskę nawrócenia i aby ustanowili prawną ochronę życia poczętego w Polsce.

 

„Maryjo, błagamy o łaskę uchwalenia przez Sejm i Senat ustawy chroniącej każde poczęte życie i zakazu wszelkich form aborcji w naszym kraju” – do włączenia takiej intencji w swoją codzienną praktykę modlitewną zachęca ks. Jacek Skowroński, promotor Różańca Pompejańskiego w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. – Modlimy się za posłów i senatorów obecnej kadencji, aby Bóg dokonał nawróceń ich serc i zmiany myślenia w kontekście obrony ludzkiego życia. Na tym się koncentrujemy, bo to jest teraz wyjątkowo ważne – mówi dla „Naszego Dziennika” ks. Jacek Skowroński.

Nowenna stanowi odpowiedź na pragnienie większości Polaków, którzy chcą prawnej ochrony dzieci poczętych w naszym kraju. – Tak jak mówił św. Jan Paweł II, naród, który nie szanuje życia poczętego, nie ma przyszłości. Z tego wynika ważna nauka, że w momencie, gdy zatroszczymy się o ochronę dzieci nienarodzonych, nasza przyszłość będzie błogosławiona przez Boga. Najwyższy czas, aby Polska kroczyła w przyszłość w dobru – zachęca do zaangażowania.

Modlitwa rozpocznie się 27 kwietnia, w dniu wynagrodzenia Bogu za grzechy aborcji dokonywane w naszym kraju. Zakończy się wraz z Nieszporami 19 czerwca, w przeddzień uroczystości Bożego Ciała.
– Potrzeba nam pospolitego ruszenia. Wcześniejsze modlitwy i inicjatywy wypracowały już ścieżkę duchową przed Bogiem, którą my teraz chcemy z dużym zaangażowaniem przejść. Wierzymy, że to skuteczna droga i Bóg nagrodzi trud odpowiednimi łaskami, i spełni się pragnienie, by w Polsce prawo chroniło poczęte dzieci – wskazuje promotor Różańca Pompejańskiego.

Kapłan zachęca do włączenia się w modlitwę także niezależnie od Nowenny Pompejańskiej. Podkreśla, że intencję można dołączać do naszych codziennych modlitw, ofiar, postów, trudów, cierpień i nieprzespanych nocy. Ze szczegółowymi informacjami można się zapoznać na stronie internetowej: www.nowennazaojczyzne.pl.
Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej polega na odmawianiu trzech bądź czterech części Różańca Świętego przez 54 dni. Można ją podjąć indywidualnie bądź grupowo, w domu, kościele. Ważna jest przy tym wytrwałość i ufność. 

KG

Nasz Dziennik