logo
logo

Zdjęcie: / -

KUL w hołdzie swojemu Rektorowi

Czwartek, 9 maja 2019 (21:31)

Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL organizuje w najbliższy piątek ogólnopolską konferencję naukową na temat: „KUL w hołdzie swojemu Rektorowi. Pedagogiczno-etyczne przesłanie o. Jacka Woronieckiego". 

 

Spotkanie odbędzie się w Collegium JP II w sali 1031. Patronat nad konferencją sprawują Ksiądz Rektor KUL oraz Prowincjał Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego w Polsce. W tym roku – 18 maja – mija 70. rocznica urodzin dla nieba Ojca Jacka, który jest Sługą Bożym.

– Konferencja ma na celu przywołanie osoby i dzieła Ojca Jacka Woronieckiego – podkreśla dr hab. Alina Rynio i dodaje, że zarówno KUL, jak i nauka w wymiarze Polski i świata zawdzięczają zakonnikowi wiele. – Konferencja ma charakter otwarty i może w niej uczestniczyć każdy zainteresowany – dodaje Rynio.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00. W czasie jego trwania odbędą się bardzo ciekawe wykłady. Dr hab. Ryszard Skrzyniarz, prof. KUL, będzie mówił o historycznym, społecznym i religijnym kontekście kształtowania się myśli o. Jacka Woronieckiego. Z kolei dr hab. Iwona Jazukiewicz (prof. US), przedstawi referat zatytułowany: „Wychowanie człowieka z perspektywy katolickiej etyki wychowawczej o. Jacka Woronieckiego”. Dr Mariusz Kopniak poinformuje, jak wygląda pamięć Sługi Bożego O. Jacka Woronieckiego w miejscu jego pochodzenia. „Filozofia władzy Ojca Jacka Woronieckiego” to temat wystąpienia dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego (prof. PWSZ Chełm). Na koniec dr hab. Alina Rynio (KUL) powie o aktualności pedagogicznego przesłania o. Jacka Woronieckiego.

Centralnym punktem konferencji będzie o godz. 12.30 Mszę Świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego o. Jacka Woronieckiego. Eucharystia będzie sprawowana w kościele akademickim KUL. 

 

Małgorzata Pabis

Aktualizacja 9 maja 2019 (21:31)

NaszDziennik.pl