logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

zdjęcie

Zdjęcie: Małgorzata Bochenek/ Nasz Dziennik

Dajmy świadectwo

Sobota, 15 czerwca 2019 (10:54)

Dialogi metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego z dziećmi, konkursy, kreatywne warsztaty. Te i inne wyjątkowe atrakcje czekają na uczestników Pikniku Rodzinnego w Krakowie.

Odbędzie się on dzisiaj, 15 czerwca, przed oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w godz. od 14.30 do 19.30.  W programie m.in.: quizy, pokaz akrobatyki, animacje i zabawy z wodzirejem. W czasie spotkania wystąpi zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza.

Punktem kulminacyjnym o godz. 16.30 będą dialogi abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, z dziećmi. Jak zapowiadają organizatorzy, najmłodsi będą mieli możliwość zadać pytania pasterzowi archidiecezji krakowskiej.  

Spotkanie organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie odbywa się w roku 25. rocznicy ogłoszenia  „Listu do rodzin” św. Jana Pawła II. Główne przesłanie tego Listu to ukazanie piękna rodziny, która jest drogą Kościoła.

Celem spotkania jest pokazanie życia małżeńskiego i rodzinnego, opartego na chrześcijańskich wartościach.

– Jest to dziś bardzo potrzebne, gdyż współczesny świat próbuje negować piękno chrześcijańskiej rodziny opartej na  fundamencie sakramentalnego małżeństwa mężczyzny i kobiety. Chcemy przypominać o zamyśle Stwórcy wobec małżonków, o pięknie wpisanym w  życie rodzinne – podkreśla ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie, duszpasterz kobiet.

O pięknie chrześcijańskiej rodziny pragną przypominać w kontekście stworzonego świata, stąd spotkanie w formie pikniku.

– To danie świadectwa w przestrzeni publicznej. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, ale również osoby samotne – zachęca ks. Paweł Gałuszka.

W organizację tegorocznego pikniku zaangażowane są różne grupy: Rycerze Kolumba z regionu Małopolski, wspólnota „Sala na górze”, Domowy Kościół, Ruch Focolari, Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar, Ruch Światło-Życie.

To już drugi Piknik Rodzinny przed oknem papieskim przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie, organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Przed rokiem odbył się w lipcu, w przeddzień 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Papieża Pawła VI „Humanae vitae” o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego.

 

 

 

Małgorzata Bochenek

Aktualizacja 27 czerwca 2019 (10:59)

NaszDziennik.pl