logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

17. Czuwanie ze św. Ojcem Pio w Łagiewnikach

Niedziela, 16 czerwca 2019 (20:33)

W nocy z 15 na 16 czerwca w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyło się 17. Czuwanie ze św. Ojcem Pio. Hasłem spotkania były słowa „Ojciec Pio – mistrz modlitwy”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.00 w bazylice sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Brat Błażej Strzechmiński wygłosił konferencję na temat: „Fenomeny pasyjne w doświadczeniu mistycznym Ojca Pio”. Kapucyn mówił o tym, że stygmatyk mistycznie nosił zawsze koronę cierniową. Przeżywał także biczowanie Pana Jezusa, a cierpienia z tym związane nasilały się podczas konsekracji i Komunii Świętej. – Niemym świadkiem tego była skrwawiona koszula biczowania, którą po śmierci odnalazł brat Modestino – zaakcentował.

Kapucyn opowiadał o tym, jak demon bił, wręcz maltretował św. Ojca Pio. Przypominał, że już jako mały chłopczyk dla Chrystusa biczował się łańcuchem. Okładał się także dyscypliną także w zakonie. Nosił ranę prawego ramienia i miał dar łez.

Modlitwę Apelem Jasnogórskim poprowadził br. Tomasz Żak, minister prowincjalny kapucynów. Podkreślił, że dziś dwoma filarami Kościoła i Polski jest modlitwa i zdrowe rodziny. – Nasza Ojczyzna to jest coś wyjątkowego i pięknego. Ma swoją Królową. Jest nią Maryja. To dlatego wypowiadamy słowa: „Maryjo, Królowo Polski”. Jako naród zawierzyliśmy swojej Królowej – mówił.

Kapucyn przypomniał także, że w Łagiewnikach miał miejsce akt intronizacji, w czasie którego władze państwowe i kościelne zawierzyły się Chrystusowi Królowi. – I Boga, i wiary się trzymajmy. Ataki są i będą. Nie łudźmy się, że ustaną – zaznaczył prowincjał kapucynów i wezwał wszystkich, a zwłaszcza członków grup modlitwy Ojca Pio do budowania zdrowego społeczeństwa.

Gośćmi tegorocznej edycji byli m.in.: Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka książki „Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo, życie i cuda”, ks. Zygmunt Klim, diecezjalny duszpasterz grup modlitwy Ojca Pio oraz ks. Andrzej Kuflikowski, kustosz sanktuarium Ojca Pio w Warszawie.

Eucharystii o godzinie 24.00 przewodniczył ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wierni, którzy wypełnili bazylikę Bożego Miłosierdzia, adorowali Najświętszy Sakrament i słuchali listów św. Ojca Pio. 

Spotkanie zakończyło się uroczystym błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii.

Małgorzata Pabis, Łagiewniki

Aktualizacja 27 czerwca 2019 (11:02)

NaszDziennik.pl