logo
logo

SPOŁECZEŃSTWO

Zdjęcie: Archidiecezja Krakowska/Joanna Adamik/ -

Wsparcie dla arcybiskupa

Sobota, 10 sierpnia 2019 (10:40)

Okażmy dziś naszą solidarność z atakowanym przez środowiska lewicowe ks. abp. Markiem Jędraszewskim. To wyraz nie tylko wsparcia dla metropolity krakowskiego, ale obrona katolickiej rodziny i autorytetu Kościoła, który ma prawo grzech nazywać grzechem i ostrzegać przed jego skutkami. Spotkajmy się pod Oknem Papieskim w Krakowie w Godzinie Miłosierdzia.

Dziś o godz. 15.00 w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 wierni modlić się będą w intencji swojego metropolity, ks. abp. Marka Jędraszewskiego. – Nie godzimy się, jako katolicy, jako matki i ojcowie, na to, co się w Polsce teraz dzieje. Nie godzimy się na masowy atak na nasze katolickie wartości, na rodzinę. Nie godzimy się na deprawację naszych dzieci – powiedziała Beata Popławska-Walusiak. Wraz z mężem Dariuszem współorganizuje spotkanie modlitewne w obronie księdza arcybiskupa, który zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony ideologii LGBT, nazywając ją „tęczową zarazą”. Wierni są wdzięczni, że metropolita krakowski nazwał zło po imieniu. – I na to wszyscy czekali – podkreślają organizatorzy dzisiejszej modlitwy.

Kraków nie jest jedynym miejscem w kraju, które pragnie pokazać swoje poparcie dla arcybiskupa. Przykładem jest też Radom. – My, katolicy, nie możemy chować głowy w piasek, musimy reagować i pokazać, że jesteśmy w Kościele i popieramy naszych pasterzy. Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, jak Kościół w Polsce jest niszczony, jak symbole religijne są znieważane, a to, co przez lata stanowiło punkt odniesienia dla katolików, dziś próbuje się zagłuszyć. Dlatego spotykamy się w sobotę o godz. 18.30 na Mszy św. w kościele Świętej Trójcy u Ojców Jezuitów, a później na wiecu poparcia dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego – mówi „Naszemu Dziennikowi” Łukasz Mierzejewski, współpracownik Terenowego Biura Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy św. wierni przejdą pod Kurię Diecezji Radomskiej. Spotkanie rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie odczytany zostanie list poparcia dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Pod listem na specjalnych blankietach wierni będą mogli się podpisać i zadeklarować 9-dniową modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, nawrócenia Polaków oraz o zdrowie, siłę i wytrwanie dla metropolity krakowskiego w tych trudnych dla jego osoby dniach. Zgromadzeni odśpiewają pobożne i patriotyczne pieśni.

Po atakach, z jakimi się spotkały słowa o „tęczowej zarazie” z homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego, głos zabierają kolejni pasterze, którzy swoją nauką potwierdzają diagnozę krakowskiego metropolity.

– Nękają nas trudy, rany, choroby życia publicznego, narodowego. Starsi mówią, że nawet za czasów komunistycznych nie było takich zachowań i takich działań antykościelnych, bluźnierczych jak dzisiaj, że diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w szaty tęczowe. Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś boleśnie doświadczani, nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych, jak to było w minionych czasach i jak to bywa i dzisiaj w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez kamienowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich – powiedział w czwartek podczas Apelu Jasnogórskiego przed Cudownym Obrazem Maryi Królowej Polski ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki.

Upomniany został dominikanin, który przyłączył się do ataku środowisk lewicowych na ks. abp. Jędraszewskiego. Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego nałożył na o. Pawła Gużyńskiego trzytygodniową pokutę w jednym z kontemplacyjnych klasztorów. „W związku z działalnością i wypowiedziami medialnymi ojca Pawła Gużyńskiego informuję, że podjąłem decyzję, by udał się on do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę. Mam nadzieję, że rekolekcje te pozwolą mu odnaleźć właściwy dla osoby duchownej sposób wypowiadania się w sprawach wiary i moralności oraz prowadzenia sporów ideowych. Proszę o uszanowanie tego czasu ciszy, który ma być wypełniony modlitwą” – czytamy w oświadczeniu o. Pawła Kozackiego OP, prowincjała dominikanów w Polsce.

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik