logo
logo

Zdjęcie: Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/ -

Polacy z ks. abp. Markiem Jędraszewskim

Sobota, 10 sierpnia 2019 (20:23)

Tłum wiernych przyszedł w sobotę przed okno papieskie w Krakowie, by modlić się i wyrazić swoje wsparcie dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski, po wypowiedzeniu słów o „tęczowej zarazie”, jest atakowany przez środowiska skrajnej lewicy i homoseksualistów.

Wierni mieli flagi Polski i papieskie, modlili się, śpiewali pieśni religijne, „100 lat, 100 lat”, „Jesteśmy z tobą”, „A my wom zycymy”, a także hymn Polski. Skandowali „Dziękujemy, dziękujemy”. Na ścianie kurii zawisł baner ze słowami Jana Pawła II: „Od Tatr po Bałtyk brońcie krzyża”.

Wśród tłumu modlących się byli m.in. wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

„Krakowianie i nie tylko, bo spotykam tu osoby z różnych stron Polski, np. przed chwilą znajomych z Gdańska, przyjechali wyrazić swój szacunek i swoje poparcie dla arcybiskupa Krakowa” – powiedział PAP Ryszard Terlecki. W jego ocenie postawa metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, ale i obecność wiernych przed krakowską kurią pokazują „przywiązanie do naszej wiary, tradycji, ojczyzny” i są „próbą stawiania oporu lewicowej rewolucji, którą próbuje się zaszczepić w Polsce”. 

1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego ks. abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w krakowskiej bazylice Mariackiej podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. „Trzeba było długo na nią czekać (...). Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – powiedział.

Poparcie dla ks. abp. Jędraszewskiego wyraziły środowiska prawicowe i katolickie, Światowy Związek Żołnierzy AK.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki podkreślił, że osoby należące do mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. „Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji” – podkreślił przewodniczący KEP.

Za ks. abp. Marka  Jędraszewskiego modlą się również pielgrzymujący na Jasną Górę. O modlitwie zapewniła też m.in. wspólnota zakonna franciszkanów z Niepokalanowa. „Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła” – czytamy w liście franciszkanów. 

RP, PAP

NaszDziennik.pl