logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Z kolędą w Łagiewnikach

Sobota, 11 stycznia 2020 (20:24)

Blisko sto osób i instytucji odwiedzą z kolędą w tym roku klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W piątek 10 stycznia dotarli do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie przywitali ich ks. bp Jan Zając oraz ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz sanktuarium.

W kolorowych strojach z gwiazdą, gitarą i akordeonem klerycy WSD podtrzymują piękny zwyczaj i chodzą „po kolędzie”. Jak wyjaśniają, w tym roku na „mapie kolędowej” mają blisko sto osób i różnych instytucji. Byli już m.in. u kard. Stanisława Dziwisza, kard. Mariana Jaworskiego, biskupów krakowskich, a także u bp. Romana Pindla w Bielsku-Białej oraz u wielu wykładowców. W piątek dotarli do Łagiewnik, a w najbliższych dniach wybierają się do krakowskiej kurii, do sanktuarium św. Jana Pawła na Białych Morzach oraz do domu księży emerytów w Swoszowicach.

– Tradycja kolędowania w naszym seminarium istnieje już od dziesięciu lat. W okresie Bożego Narodzenia klerycy V roku przebierają się za kolędników i wędrują po Krakowie. W ten sposób podtrzymujemy tradycję, a jednocześnie zbieramy środki na różne potrzeby – mówi „Naszemu Dziennikowi” kleryk Wojciech Leśniak.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przez cały rok służą w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pomagając przy organizacji liturgii.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl