logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Salijem w TVP3

Środa, 25 marca 2020 (10:17)

Modlitwa, sakrament pokuty i pojednania oraz wartość Kościoła w życiu chrześcijanina to tematy, których dotyczyć będą rekolekcje wielkopostne emitowane od 25 do 27 marca o godz. 20.40 w ogólnopolskim paśmie TVP3. Rekolekcje wygłosi znany dominikanin o. Jacek Salij.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski, w tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, wierni nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach. Biskupi w dokumentach dotyczących pandemii zachęcili do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła poprzez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Ogólnopolską propozycją rekolekcji są trzy dwudziestominutowe konferencje, które wygłosi znany rekolekcjonista, dominikanin ojciec Jacek Salij. Będą one emitowane codziennie od 25 do 27 marca, o godz. 20.40, w TVP 3. Każde z trzech spotkań będzie poświęcone innej tematyce. Pierwsza konferencja będzie dotyczyć modlitwy, druga - przygotowania do sakramentu pokuty, a przede wszystkim warunków pokuty. Ostatnia nauka, zatytułowana "za co kocham Kościół”, przybliży duchową wartość Kościoła w życiu każdego chrześcijanina.

Rekolekcje zostały nagrane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie.

Oprócz rekolekcji telewizyjnych wiele propozycji jest dostępnych w radiu i internecie. Informacje o nich znajdują się najczęściej na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/.

JG, PAP

Aktualizacja 25 marca 2020 (10:43)

NaszDziennik.pl