logo
logo

Zdjęcie: arch./ -

Nowenna Życia

Poniedziałek, 12 października 2020 (18:41)

Aktualizacja: 12 października 2020 (21:38)

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dołącza do Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Od 13 do 21 października trwać będzie Nowenna Życia, którą zainicjowało Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Do tej modlitwy o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego dołącza sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – W łagiewnickim Wieczerniku od lat modlimy się w intencji obrony życia. To u nas powstała Światowa Krucjata w obronie życia. W każdą środę modlimy się w intencjach: przebłagania Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia, wzrostu szacunku dla życia każdego człowieka, zapewnienia w ustawodawstwach wszystkich krajów bezwarunkowego prawa do życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wreszcie tu trwa dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do którego można włączyć się w każdą drugą sobotę miesiąca. Teraz – w tak ważnym momencie – także dołączamy do Nowenny Życia. W naszym sanktuarium odbywać się ona będzie codziennie podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 – mówi ks. Zbigniew Bielas, kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do bazyliki na wspólną modlitwę, zachęcamy do duchowej łączności poprzez uczestnictwo za pośrednictwem transmisji internetowej poprzez stronę internetową www.milosierdzie.pl.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl