logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: ks. Grzegorz Umiński/ Inne

Polanicka Majowa Noc Fatimska

Niedziela, 2 maja 2021 (12:50)

Aktualizacja: Niedziela, 2 maja 2021 (12:50)

Obrzędom majowej pierwszosobotniej Polanickiej Nocy Fatimskiej sprawowanym w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Sokołówce przewodniczył biskup senior diecezji świdnickiej ks. bp. Ignacy Dec.

Zabierając głos na początku Mszy św., kustosz tego świętego miejsca o. dr Zdzisław Świniarski SSCC wskazał, że „przybywamy tutaj do Matki Bożej Fatimskiej, aby otaczała nas płaszczem swojej miłości, gdyż z różnych stron atakuje nas zło. W maju, w tym szczególnym miesiącu maryjnym, chcemy wynagradzać za bluźnierstwa tych, którzy urągają Maryi w Jej świętych wizerunkach”.

W homilii ks. bp Ignacy Dec podkreślił, że patron dnia św. Józef Rzemieślnik jest naszym niebieskim wspomożycielem, wzorem posłuszeństwa Bogu, przykładem modlitwy i pracy. Jest On uniwersalnym świętym, w każdej sprawie potrafi pomóc.

– Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok św. Józefa po to, żeby pokonać pandemię i ratować świat, Europę przed laicyzacją. Ksiądz Biskup nawiązał w tym kontekście do nasilających się ostatnio ataków na Radio Maryja, Telewizję Trwam.

Wskazał także na tych, którzy szkodzą Kościołowi. – Diabeł szaleje, są ludzie, którzy pod hasłem oczyszczenia Kościoła chcą zniszczyć Kościół przez nagłaśnianie pedofilii. To jest hipokryzja. Ci, którzy dzisiaj się tej sprawy czepiają i nią grają, to mają na celu zniszczenie Kościoła, zupełne odsunięcie go na margines życia publicznego. Chcą Kościołowi zamknąć usta – akcentował kaznodzieja. Dodał w tym kontekście, że św. Józef jest nam potrzebny, żeby nam pomógł, tak jak bronił Pana Jezusa przed Herodem. –Czcijmy w pierwsze środy miesiąca Jego przeczyste serce. Niech św. Józef stanie się dla nas ważny, tak jak Maryja – apelował, kończąc homilię ks. bp Ignacy Dec.

Po Eucharystii odbyła się piętnastominutowa medytacja oraz Różaniec wynagradzający.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl