logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Katarzyna Cegielska/ -

Czyńmy to, czego chce Bóg

Wtorek, 4 maja 2021 (00:01)

Aktualizacja: 4 maja 2021 (09:58)

Tylko z Jezusem możemy zbudować szczęście osobiste, Narodu, państwa  mówił podczas sobotniej nowenny przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o. dr Tadeusz Rydzyk przewodniczył Nowennie do Matki Bożej Królowej Polski. To już trzeci miesiąc modlitwy przed 30. rocznicą powstania Radia Maryja. Rodzina Radia Maryja na wspólnej modlitwie wyprasza łaski dla katolickiej rozgłośni i jej słuchaczy. Nabożeństwo jest również zadośćuczynieniem Matce Bożej za wszystkie bluźnierstwa i profanacje.

W sobotę przypadła 10. rocznica beatyfikacji Jana Pawła II, co przypomniał dyrektor Radia Maryja. – Dałaś nam, Matko Najświętsza, wielkiego świętego – Jana Pawła II, który bardzo wspierał Radio Maryja. Od samego początku nie było łatwo. Nigdy nie przypuszczałem, że w tej odradzającej się Polsce będzie tyle trudności, żeby to dzieło powstało – podkreślił. Wskazał też, że trudności nie omijają Radia Maryja także obecnie. Jednak rozwiązaniem jest zawsze czynienie tego, co chce Bóg. – Trzeba myśleć i czynić po Bożemu, nie po diabelsku, nie egoistycznie – tłumaczył o. dr Tadeusz Rydzyk, modląc się o ducha ewangelizacji. – Tak jak ta pani, którą widzieliśmy w wiadomościach Telewizji Trwam – starsza pani, która uklęknęła i ucałowała dziewczynie stopy, żeby przemówić do niej. Autentycznie powiedziała: „kocham cię!” tej biednej, pogubionej dziewczynie. Ileż jest pogubionych! Daj nam takie babcie, takich rodziców, żeby miłością przemówili do – może nieraz zagubionych – swoich dzieci i wnuków – dodał dyrektor Radia Maryja, nawiązując do sytuacji sprzed warszawskiego sądu. Podkreślił, że tylko z Jezusem można budować szczęście osobiste, Narodu, państwa. – Modlimy się, wynagradzając Bogu i Tobie, Matko Najświętsza, za wszystkie zniewagi. Nie daj, byśmy się dołączyli do tych bluźnierstw – modlił się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Katarzyna Cegielska

Nasz Dziennik