logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Pielgrzymka Rodziny Loretańskiej

Sobota, 8 maja 2021 (16:37)

Aktualizacja: 8 maja 2021 (17:35)

Modlitwa, konferencja, Eucharystia – tak w tym roku wygladało XII spotkanie czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. Jego mottem przewodnim było: „Oddaj się w opiekę Świętej Rodzinie”.

Pielgrzymka do Loretto ma już swoją kilkuletnią tradycję.  W zeszłym roku nie mogła się odbyć, ale w tym jest kontynuowana, a wraz z nią ogromne świadectwo wiary osób, którzy na nią przyjechali.  

Siostra Alojza Hornowska CSL w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” podkreśliła, żw „do Loretto przyjeżdżają ludzie, którzy kochają Maryję, są świadkami wiary. Wielu z nich przyjeżdża co miesiąc na czuwania, na Eucharystię. To jest ogromna radość spotkać tych gorliwych świadków wiary, którzy nie zważając na pandemię i aurę, są tutaj i się modlą. […] W zeszłym roku pielgrzymi łączyli się z nami, z sanktuarium w Loretto duchowo, będąc na modlitwie z całymi rodzinami”.

Tegorocznych pielgrzymów przywitała s. Aniceta Borowska, przełożona generalna sióstr loretanek. Konferencję formacyjną  wygłosił ks. Eugeniusz Leda, duszpasterz przy kaplicy Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Choszczówce. Można było uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Odbyła się też procesja ze słynącą łaskami figurą Matki Bożej Loretańskiej. Mszę św. sprawował ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, były krajowy moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec.

– Dlaczego szatan tak nienawidzi rodziny? – pytał w homilii ks. Szymon Mucha.

– Rodzina jest ziemskim wizerunkiem, symbolem Trójcy Świętej. Doskonałość Trójcy Świętej jest źródłem życia dla każdej rodziny. […] Szatan chce uderzyć w to, co najświętsze: życie, małżeństwo, rodzinę. Tam, gdzie życie bierze początek. I tym sposobem chce uderzyć w Boga – akcentował ks. Mucha.

Na zakończenie Mszy św. wypowiedziany został przez wszystkich zgromadzonych Akt oddania się Świętej Rodzinie.

To, co połączyło obecnych na dzisiejszej pielgrzymce, to zaufanie i miłość do Matki Bożej. Pani Marianna z parafii w Siedlcach jest stałą czytelniczką „Różańca”, ale w Loretto była pierwszy raz. – Tutaj przyjechałam do Matki, to Jej powiedziałam o swoich radościach i smutkach, powierzyłam swoje życie.

Galeria z dzisiejszego wydarzenia dostępna TUTAJ

AB

NaszDziennik.pl