logo
logo

Modlitwa za Ojczyznę

Zdjęcie: / Domena publiczna

Moc męczennika

Piątek, 14 maja 2021 (18:11)

Aktualizacja: 20 maja 2021 (20:47)

Obrońmy katolicką wiarę w Polsce. Ze św. Andrzejem Bobolą to się uda! Włącz się w modlitwę.

Zapraszamy także do przeczytania rozmowy z ks. prał. Józefem Niżnikiem, kustoszem sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Rozmowa dostępna jest TUTAJ.

Podejmijmy rozważanie tajemnic bolesnych i męczeństwa św. Andrzeja Boboli. Różaniec za Ojczyznę jest dostępny TUTAJ.

Na stronę sanktuarium w Strachocinie zapraszamy TUTAJ.


„Bóg zlecił mi opiekę nad Polską. Módlcie się za moim wstawiennictwem w intencji Ojczyzny” – wskazał w objawieniach sam św. Andrzej Bobola. Apel o realizację tego wezwania Patrona Polski kierowany jest do nas z sanktuarium w Strachocinie, czyli miejsca urodzin św. Andrzeja.

– Wierzę, że to wołanie Narodu za przyczyną św. Andrzeja Boboli przyniesie błogosławione owoce. On ma moc przezwyciężyć nienawiść szatana skierowaną ku Polsce, bo naszą Królową jest Maryja. Jak sam zapowiedział, będzie nas bronił, jeżeli zwrócimy się do niego o pomoc – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikem” ks. prałat Józef Niżnik.

Kustosz sanktuarium w Strachocinie tłumaczy, że potrzebujemy orędownictwa św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, w obronie przed zalewem bezbożnictwa i ideologii gender. Zachęca szczególnie do modlitwy różańcowej tajemnicami bolesnymi.

Wielka modlitwa za Ojczyznę rozpoczęła się w Strachocinie na Bobolówce w niedzielę 16 maja, w rocznicę męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli, o godz. 15.00.

– Zachęcam do tego, by w tym samym czasie cała Polska trwała na modlitwie w domach, przy kapliczkach, krzyżach, w kościołach czy przy granicy naszego państwa. Módlmy się wspólnie za Polskę za przyczyną św. Andrzeja Boboli – zachęca ks. prałat Niżnik.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik