logo
logo

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Gigant, który nastał po gigancie

Wtorek, 12 lutego 2013 (02:08)

Rezygnacja Ojca Świętego Benedykta XVI to wydarzenie niezwykle ważne i wielkie dla Kościoła. Musiało zajść coś bardzo ważnego, że Papież podjął taką decyzję. Abdykacja Papieża to rzecz niezwykle rzadka w historii Kościoła.

Popatrzmy zatem, co zrobił podczas swojego pontyfikatu Benedykt XVI. Świadom swoich własnych sił podjął stanowisko Papieża po Janie Pawle II. I dziś możemy powiedzieć, że po gigancie nastał gigant. Widać to choćby w jego twórczości teologicznej i w działalności duszpasterskiej. Potrafił stawić czoła trudnym problemom, jakie niesie współczesny świat. Podjął się dzieła i wypełniał je najlepiej, jak potrafił. Moim zdaniem, nikt by tak skutecznie i odważnie nie odpierał ataków na Kościół katolicki, jak czynił to właśnie Benedykt XVI.

Dziś wielu pyta, co dalej. To raczy wiedzieć tylko Pan Bóg. Pozostaje nam modlić się o to, aby znalazł się ktoś, kto podejmie się zadania prowadzenia Kościoła i by to mu się udało. Módlmy się zatem za Kościół i za kardynałów, którzy już wkrótce zgromadzą się na konklawe, by wybrać kolejnego Następcę św. Piotra.

Ks. kard. Stanisław Nagy, not. MP

Nasz Dziennik