logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: fot. arch. Festiwal w Kokotku/ Inne

Festiwal wiary i radości

Piątek, 16 lipca 2021 (08:46)

Aktualizacja: Sobota, 17 lipca 2021 (08:10)

Festiwal Życia to wielkie świadectwa wiary ludzi młodych. Odbędzie się on w tym roku w sierpniu od 23 do 29 w Kokotku przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Cały czas trwają zapisy.

Festiwal ma wieloletnią tradycję. Organizują go misjonarze oblaci MN. Jego celem jest przybliżenie młodych ludzi do Boga. Wszystkie wydarzenia, w których będą brali udział uczestnicy festiwalu, są nakierowane na spotkanie z żywym Bogiem. „Sercem” festiwalu jest możliwość całodobowej adoracji Pana Jezusa, a także  przystąpienia do sakramentu spowiedzi.

– Festiwal Życia to tygodniowe wydarzenie dziejące się na świeżym powietrzu. Uczestnicy przyjeżdżają ze swoimi namiotami. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób w wieku 16-35 lat. Średnia wieku osób przyjeżdżających to 19 lat, ale są też młode małżeństwa, które kontynuują swoją przygodę z festiwalem – podkreślił w rozmowie z redakcją „Naszego Dziennika” Marcin Szuścik, organizator festiwalu.

– Co roku na festiwalu towarzyszy nam fragment Biblii dotyczący konkretnej postaci i jej historii. Tegoroczne hasło festiwalu to „Wyjdź!”. Będziemy rozważać historię Abrahama – dodaje.

Tereny wokół Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku na czas festiwalu stają się  polem namiotowym. W centralnym miejscu  jest ustawiony namiot mogący pomieścić prawie trzy tysiące osób. W nim zostanie umieszczona scena, na której będą się odbywały codzienne punkty programu. W tym roku konferencje będą głosili m.in. ks. Mirek Tosza, ks. Kuba Bartczak z zespołem Tau, Tomasz Samołyk.

Festiwal Życia ma swój stały program, a w nim poranne modlitwy, konferencje, prace w grupach, warsztaty, Msza Święta i wieczorne koncerty. – Każdy może znaleźć coś dla siebie. Będą organizowane warsztaty taneczne, muzyczne, sportowe, walki rycerskie. Ciekawą propozycją jest też bieg z przeszkodami. Można wybrać jeden z dwóch dystansów: krótszy – na 3 km, lub dłuższy – z niespodziankami. Wszystko polega na zdrowej rywalizacji. Nie chcę jednak zdradzać  szczegółów – podkreśla Marcin Szuścik.

Cały czas można zapisać się na sierpniowy festiwal. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronach organizatora: www.festiwalzycia.pl. Prowadzone są zapisy on-line. Można też zapisać się pod numerem telefonu 577 160 066.  Organizatorzy zapewniają o przestrzeganiu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

AB

NaszDziennik.pl