logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: https://skalka.paulini.pl/ Inne

Święci wołają o świętość

Poniedziałek, 13 września 2021 (07:30)

Aktualizacja: Poniedziałek, 13 września 2021 (09:07)

ROZMOWA z o. dr. Mariuszem Tabulskim OSPPE, przeorem klasztoru Na Skałce w Krakowie

Wczoraj uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu, jakim dla Polski jest beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak Ojciec ją przeżył?

– Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego była piękną uroczystością, która zapadnie w naszej pamięci. Dziękuję Panu Bogu, że mogłem w niej uczestniczyć i razem z obecnymi wyśpiewać „Te Deum” za włączenie w poczet błogosławionych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej. To bardzo wzniosłe i dające nadzieję doświadczenie.

Do czego zobowiązuje nas wyniesienie do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia i matki Czackiej?

– Te beatyfikacje to wezwanie, byśmy mimo wielu przeszkód i trudności zawsze dążyli do świętości. Święci wołają o świętość…

Kardynał Stefan Wyszyński pokazywał, i dalej to czyni, teraz już jako błogosławiony, jaki kierunek powinien być najważniejszy w naszym życiu w wymiarze osobistym, społecznym, narodowym. Polska ma być wierna chrześcijańskiej tożsamości, oddana Matce Bożej – choć poddawana próbom i upokorzeniom.

Drogowskaz dany przez bł. kard. Stefana Wyszyńskiego to Jasnogórskie Śluby Narodu, które św. Jan Paweł II nazwał Polską kartą praw człowieka, i oddanie w niewolę miłości Matce Bożej, Królowej Polski. Prymas Wyszyński i matka Czacka wytyczyli jasny kierunek: Ewangelia – po świadectwo miłości nieprzyjaciół.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej   TUTAJ.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik