logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

zdjęcie

Zdjęcie: fot. Archidiecezja Gdańska/ Inne

Męczennik za wiarę

Czwartek, 16 września 2021 (11:45)

Aktualizacja: Czwartek, 16 września 2021 (11:45)

Święty José Sánchez del Río nawiedza kolejne parafie w znaku swoich relikwii.

Święty José Sánchez del Río należy do obrońców wiary katolickiej. Został zamordowany z nienawiści do Kościoła. Umierał ze słowami „Viva Cristo Rey!” – „Niech żyje Chrystus Król!”. Świętym Kościoła katolickiego ogłosił go Ojciec Święty Franciszek 16 października 2016 r.

Jego relikwie peregrynują po Archidiecezji Gdańskiej w ramach przygotowania duchowego do jubileuszu 25-lecia działalności Akcji Katolickiej.

Jak podkreśliła w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”  Joanna Olbert, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, obecnie po wakacjach trwa drugi etap peregrynacji relikwii.

– Pragniemy, by św. José, który stanął w obronie chrześcijańskiego oblicza swojej ojczyzny i oddał życie za wiarę, orędował u Boga za nami, wspierał nas, naszą  pracę, a także działania w służbie Kościoła i Ojczyzny – mówiła Joanna Olbert.

Relikwie przybędą 18 września do parafii pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku, przy ul. Sobótki 20. Zostaną uroczyście wniesione do kościoła o godzinie 17.45 i przekazane księdzu proboszczowi prałatowi ppłk. Wiesławowi Okoniowi. Po Mszy Świętej odbędzie się czuwanie modlitewne przygotowane przez wspólnotę Wieczernik Maryjny.

W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej będzie przedstawiany życiorys młodego męczennika, a także zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami świętego. Będzie można nabyć książki przybliżajace postać świętego.

Po Eucharystii sprawowanej o godzinie 13.00 odbędzie się czuwanie poszczególnych wspólnot parafialnych przed Najświętszym Sakramentem i przy relikwiach św. José. O godzinie 17.00 wierni będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie do świętego i indywidualnie uczcić jego relikwie. Peregrynacja zakończy się podczas Mszy Świętej wieczornej, sprawowanej w intencji Akcji Katolickiej. 

AB

NaszDziennik.pl