logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: / Inne

Milion dzieci modli się na różańcu

Wtorek, 12 października 2021 (15:29)

Modlitwa różańcowa dzieci może odmienić losy świata. 18 października dzieci z różnych kontynentów podejmują różańcową akcję modlitewną w intencji pokoju i jedności na świecie.

Akcja modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu” rozpoczęłą się w Wenezueli. Jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej z Fatimy i na słowa Ojca Pio: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Pomysł rozwinął się i Konferencja Episkopatu Wenezueli zaakceptowała rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji przez świeckich katolików. Obecnie jest ona kontynuowana na wszystkich kontynentach świata, a Polska to jeden z głównych krajów, w którym bardzo szybko zyskała popularność, a polskie dzieci z radością biorą w niej udział.

– Koordynatorką kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”  jestem od pięciu lat. Początkowo rozwijała się ona lokalnie, w miastach, gdzie są biura stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szybko jednak rozrosła się. Dwa lata temu mieliśmy zarejestrowanych oficjalnie w Polsce 10 tysięcy dzieci. Rok temu osiągnęliśmy rekord, prawie 70 tys. dzieci modliło się na różańcu o pokój tego samego dnia. Akcja cieszyła się też bardzo dużym powodzeniem w Meksyku i na Słowacji –  powiedziała w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Malwina Wyszyńska z Zakopanego.

W zeszłym roku na stronie Facebooka sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem można było uczestniczyć na żywo w transmisji modlitwy różańcowej. 

– Pomimo pandemii, ataku hakerskiego na naszą stronę, różnych przeciwności, rok temu padł też rekord na świecie. W tej międzynarodowej akcji uczestniczyło ponad 509 tys. dzieci. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych świadectw, nagrań po tym wydarzeniu – dodała Malwina Wyszyńska.

Akcja z roku na rok jest coraz bardziej rozpoznawalna. Mogą w niej uczestniczyć szkoły, przedszkola, parafie, oddziały szpitalne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, mogą się też zgłaszać osoby indywidualnie, rodziny. 

–Godzina modlitwy jest umowna. Nie musi to być 9 godzina rano. Niektóre dzieci ze szkoły zbierają się w salach przed lekcjami, inne na boisku, a jeszcze inne idą do kaplicy, kościoła. Najważniejsza jest chęć i intencja – podkreśliła Malwina Wyszyńska.

Modlitwa działa cuda. Osoby chętne mogą zarejestrować swój udział w kampanii na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl. Trzeba wpisać swój adres e-mailowy, na który przyjdzie potwierdzenie uczestnictwa w akcji oraz link z materiałami i książeczka z rozważaniami. Po zakończeniu kampanii każdy uczestnik otrzyma specjalny dyplom wzięcia udziału w modlitwie. W tym roku patronat honorowy nad akcją objął ks. bp Marek Jędraszewski.

Zachęcamy, żeby 18 października nauczyciele, rodzice, parafianie razem z dziećmi odmówili Różaniec w intencji pokoju i jedności na świecie.

Drogi Czytelniku, TUTAJ masz stronę o różańcowej kampanii! A TUTAJ filmik informujący o całej akcji. Powiedz o niej innym.

 

 

 

 

 

 

 

AB,www.modlitwamilionadzieci.pl

NaszDziennik.pl