logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Miłosierdzie nadzieją dla świata

Środa, 13 października 2021 (20:13)

Aktualizacja: Środa, 13 października 2021 (20:43)

W niedzielę 17 października w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać trzecią stację miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

Zostało ono zainaugurowane podczas tegorocznej pielgrzymki czcicieli Bożego miłosierdzia. W czasie V Kongresu Apostołów Bożego Miłosierdzia, który odbył się w naszym sanktuarium na początku października br., udało się nawiązać kolejne kontakty. Aktualnie do wydarzenia dołączyło już ponad 80 miejsc kultu Bożego miłosierdzia z Polski i całego świata. W najbliższą niedzielę w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy Świętej o 15.20 będziemy rozważać dalsze słowa papieskiego aktu: „…który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie…”.

– Po raz kolejny zapraszamy do wspólnej modlitwy w bazylice oraz do duchowej łączności z nami poprzez transmisję na TV Miłosierdzie i na naszym kanale YouTube – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– Dzięki rozważaniom przygotowanym przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego zgłębiamy treść poszczególnych fragmentów aktu zawierzenia. Cieszymy się, że do naszej inicjatywy włączają się kolejne miejsca na świecie – ostatnio Narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ruqust na Papui-Nowej Gwinei. Duże nadzieje wiążemy także z młodymi z Diakonii Miłosierdzia, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współpracy i już w tą niedzielę włączą się w naszą modlitwę – dodaje.

Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to modlitewne przygotowanie i otrzymywać materiały na kolejne miesiące, prosimy o przesłanie wiadomości na adres e-mailowy: info@milosierdzie.pl.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl