logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

zdjęcie

Zdjęcie: Marek Zygmunt/ Inne

Wspólne kolędowanie

Czwartek, 13 stycznia 2022 (17:13)

W najbliższą sobotę zapraszamy do wspólnego kolędowania podczas Festiwalu Trzech Kultur.

Od kilku lat zawsze w trzecią sobotę stycznia w Krzeszowie (diecezja legnicka) odbywa się Festiwal Trzech Kultur Polski, Czech i Niemiec organizowany z inicjatywy proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i zarazem kustosza tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. prałata Mariana Kopko. Na scenie w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra  jego uczestnicy prezentują przedstawienia jasełkowe i śpiewają kolędy.

Tak też będzie i w tym roku. Przesłuchania rozpoczną się w sobotę, 15 bm. o godz. 10.00, a w godzinach popołudniowych przewidziane jest ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

– Festiwal ma być szansą, aby najmłodsi mieszkańcy naszych ziem mogli poznać swoich rówieśników z Polski, Republiki Czeskiej oraz Niemiec, a zarazem zaprezentować swoje możliwości artystyczne. Zamanifestować swój patriotyzm, ale także swoją otwartość na współdziałanie z sąsiadami – podkreślił w wypowiedzi dla „Naszego Dziennika” kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. prałat Marian Kopko.

W niedzielę natomiast liturgię Mszy św. sprawowanych w bazylice krzeszowskiej o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 uświetni swoim występem Zespół Wokalno-Instrumentalny „Wspólna Wędrówka”  z Mińska , stolicy Białorusi. Jest on laureatem wielu międzynarodowych festiwali w Polsce i na Białorusi. Jego kierownik Marina Towarnicka, prezes Klubu Miłośników Kultury Polskiej i Białoruskiej w Mińsku, od 15 lat współpracuje z naszą ambasadą w Mińsku.

W sierpniu br. zespół „Wspólna Wędrówka” wyjechał na koncerty do Polski i został zmuszony na czas nieokreślony do pozostania w naszym kraju z powodu sytuacji politycznej.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl