logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: FOT. R. SOBKOWICZ/ Nasz Dziennik

Apostołowie Fatimy

Czwartek, 1 czerwca 2023 (08:12)

Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2023 (08:19)

Pan Jezus przez Maryję prosi nas o podjęcie wynagradzającego nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Jeśli spełnimy prośby nieba, Rosja się nawróci i nastanie pokój na świecie. Stańmy się apostołami tej fatimskiej modlitwy.

W sobotę 3 czerwca na łamach „Naszego Dziennika” opublikujemy trzeci znaczek uczestnictwa w pierwszosobotnim nabożeństwie dla tych, którzy rozpoczęli je 1 kwietnia br. Załączymy również deklarację, na którą wkleić należy kolejne znaczki.

Wynagradzające nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca praktykowane jest w wielu parafiach i sanktuariach. Publicznie podejmuje je Męski Różaniec i Różaniec Kobiet.

Jest też odprawiane w sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie, które jako pierwsze w świecie w 2014 r. przyjęło za patronów troje pastuszków. Znajduje się w nim wierna kopia fatimskiej kaplicy Objawień.

– To miejsce wybrane zostało przez Opatrzność dla szerzenia orędzia fatimskiego – podkreśla ks. kan. Marek Maciążek, proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła i kustosz sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie.

Sanktuarium coraz bardziej jest obecne w świadomości pielgrzymów. Przybywają tutaj osoby indywidualne i grupy z Polski, ale także z Portugalii, Niemiec, ze Szwecji, z Brazylii, Francji, Ukrainy, ze Stanów Zjednoczonych.

W 2018 r. gościł tu Lucas de Oliveira z Brazylii, cud jego uzdrowienia został wybrany do kanonizacji dzieci fatimskich. Do sanktuarium co roku przybywa archidiecezjalna pielgrzymka dzieci, we wrześniu br. odbędzie się już jej piąta edycja.


Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej  TUTAJ.

 

 

APW, MB, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik