logo
logo

Zdjęcie: Redakcja "Któż jak Bóg"/ Inne

Przyjaźń z Wodzem Wojska Anielskiego

Piątek, 24 maja 2024 (21:23)

Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2024 (10:59)

Nie zapowiadało się, że w tym dniu zdarzy się coś niezwykłego, ale cały dzień miałam w sobie odczucie, aby przyjść na 18.00 do Kościoła. Nawet zwolniłam się wcześniej z pracy… Zobaczyłam w naszym kościele coś dziwnego – mówi w swoim świadectwie Jola Pietrzak, żona, mama, pielęgniarka, rycerz św. Michała Archanioła, twórca Hymnu do św. Michała Archanioła.

Świadectwo Joli to opowieść o pięknej przyjaźni z Wodzem Wojska Anielskiego, o wierze, która jest trwaniem
i wzrastaniem. O zawierzeniu i o tym, jak Pan Bóg uzdrawia, usuwa lęk i prowadzi. O św. Michale Archaniele, który strzeże, nawet gdy sytuacja po ludzku wyglądała na bardzo niebezpieczną. O uczeniu się pokory na wzór Michaela, który całym sobą głosi „Któż jak Bóg”.

– Tak naprawdę nie wiem, co się wtedy wydarzyło i skąd była we mnie tak olbrzymia chęć poznania św. Michała, chociaż z biegiem lat coraz łatwiej mi jest to wytłumaczyć. Po tych dwunastu latach wiem na pewno, że Pan Bóg postawił na mojej drodze św. Michała Archanioła, ponieważ wiedział, że w moim życiu będą działy się rzeczy trudne – dzieli się Jola.

– Najpierw dał mi obrońcę, najpierw pozwolił mi Go poznać i się z Nim zaprzyjaźnić i potem, kiedy w następnym roku przychodziły naprawdę trudne sprawy: rodzinne i zdrowotne – miałam przyjaciela, miałam św. Michała, który bardzo mi pomógł – dodaje Jola.

Zobacz film TUTAJ.

 

APW, Redakcja „Któż jak Bóg”

NaszDziennik.pl