logo
logo

Zdjęcie: arch./ -

W hołdzie gorliwemu polskiemu kapłanowi

Czwartek, 1 sierpnia 2013 (10:22)

„Kardynał polskich serc” to niezwykła książka upamiętniająca śp. ks. kard. Stanisława Nagy – gorliwego kapłana, wielkiego patriotę, wspaniałego człowieka i przyjaciela. Jutro w Krakowie odbędzie się uroczyste spotkanie in memoriam i prezentacja tej wyjątkowej publikacji. Patronat medialny nad książką objął „Nasz Dziennik”.

Wydawnictwo Biały Kruk przygotowało niezwykłą publikację autorstwa Jolanty Sosnowskiej. Promocja książki przybliżającej osobę śp. ks. kard. Stanisława Nagy odbędzie się jutro w Auli Jana Pawła II w Łagiewnikach. Początek o godz. 18.00.

–  Nie jest to przypadkowo wybrane miejsce. Ksiądz kardynał często uczestniczył tutaj w spotkaniach wydawnictwa Biały Kruk. Zawsze się z tych spotkań bardzo cieszył i dlatego wybraliśmy właśnie to miejsce. Przybędą tam ci, którzy bardzo wiele o nim wiedzą, i ci, którzy go podziwiali. Spotkanie poprowadzi ks. bp Jan Zając, opiekun sanktuarium Bożego Miłosierdzia – wyjaśniła w rozmowie z NszymDziennikiem.pl autorka książki Jolanta Sosnowska.

Dodała, że spotkanie rozpocznie się tradycyjnie od modlitwy. – Każde bowiem spotkanie Białego Kruka rozpoczynało się od modlitwy prowadzonej przez ks. kard. Nagy. Bez względu na temat spotkania i promowanej publikacji najpierw była modlitwa. Od niej zaczynaliśmy i nią kończyliśmy – zaznaczyła autorka książki „Kardynał polskich serc”.

Jednocześnie Jolanta Sosnowska wyjaśniła, że wśród zaproszonych gości będą m.in. „ksiądz kapelan Grzegorz Piątek, który towarzyszył ks. kard. Nagy przez ostatnie 10 lat, bratanica Anna Nagy, Janina Świerzyńska, która blisko pół wieku była sekretarką ks. prof. i kard. Nagy, Joanna Lubieniecka, była studentka prof. Nagy na KUL i redaktorka książki »Na drogach życia«, a także poseł Antoni Macierewicz, który opowie o patriotyzmie kardynała, oraz profesorowie Janusz Kawecki i Krzysztof Szczerski”.

5 czerwca 2013 roku Polskę obiegła smutna wieść, że zmarł ks. kard. Stanisław Nagy. Mimo sędziwego wieku do końca swych dni był oddany Panu Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. We wspomnieniach osób go znających zapisał się jako bezgranicznie ufający Sercu Pana Jezusa zakonnik, gorliwy kapłan. Ksiądz kardynał Nagy wspominany jest także jako niezwykle wymagający profesor, wybitny teolog fundamentalista i ekumenista. Ponadto zmarły w czerwcu kardynał zawsze w swym sercu nosił Polskę, był zatroskany o jej los i swoich rodaków i stał na straży Narodu Polskiego. Ksiądz kardynał Stanisław Nagy wielokrotnie stawał w obronie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Jutro na portalu NaszDziennik.pl zostanie opublikowany wywiad z Jolantą Sosnowską.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl