logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: arch./ -

Odpust w sanktuarium w Mogile

Sobota, 14 września 2013 (16:06)

Aktualizacja: 14 września 2013 (18:40)

Czciciele Krzyża Świętego przybyli dziś licznie – w święto Podwyższenia Krzyża Świętego – do sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile. Dziś rozpoczyna się tam odpust, który potrwa aż do 21 września.

Główna uroczystość odpustowa przypada w tym roku w niedzielę, 15 września. Mszy św. o godz. 11.00, celebrowanej przy ołtarzu polowym na placu Jana Pawła II, będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– W imieniu cystersów mogilskich zapraszam Czytelników „Naszego Dziennika” do sanktuarium Krzyża Świętego, życząc wszystkim odwagi wiary w modlitwie i pielgrzymowaniu – mówi o. Wincenty Zakrzewski OCist, kustosz sanktuarium w Mogile.

W dniach od 14 do 21 września o godz. 11.30 oraz 18.00 odprawiane będą uroczyste Msze Święte. Przed południem będą przewodniczyć im wspólnoty zakonne z Krakowa: dominikanie, franciszkanie konwentualni, franciszkanie reformaci, księża misjonarze św. Wincentego à Paulo oraz paulini. Wieczorem o godz. 18.00, pod przewodnictwem swoich duszpasterzy, będą gromadzić się pielgrzymi z parafii nowohuckich i nie tylko.

Tradycją stało się już, że na odpust do Mogiły zapraszani są ludzie chorzy. – W tym roku zapraszamy ich w sposób szczególny na Mszę św. o godz. 11.30 w piątek podczas oktawy odpustu, czyli 20 września – podkreśla cysters.

W Roku Wiary w sanktuarium w Mogile istnieje możliwość zyskiwania łaski odpustu zupełnego, czyli darowania przez miłosiernego Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Odpust ten można ofiarować za siebie lub za dusze wiernych zmarłych.

 

 

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl