logo
logo

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Współuczestniczmy w światowej modlitwie

Niedziela, 29 września 2013 (10:09)

Zaproszenie JE ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w łączności z Papieżem Franciszkiem

ARCYBISKUP

METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

 

ZAPROSZENIE

 

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który 13 października zawierzy świat Niepokalanemu Sercu NMP, diecezja rzymska organizuje międzynarodowe czuwanie maryjne „Z Maryją poza noc” w łączności z 10 sanktuariami Matki Bożej na całym świecie. Do tej wielkiej modlitwy Kościoła zaproszono również nasze Narodowe Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze.

Modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, połączone z medytacją tajemnic różańcowych, rozpocznie się 12 października 2013 roku o godz. 19.00.

Będziemy mogli współuczestniczyć w tej światowej modlitwie – „stadio orbis” za pośrednictwem łączności satelitarnej. Zostaliśmy zobowiązani do prowadzenia II tajemnicy radosnej Różańca Świętego: „Nawiedzenie św. Elżbiety”.

Drodzy diecezjanie, na czele z mieszkańcami Częstochowy!

Kieruję do Was wszystkich z serca płynące zaproszenie. Zgromadźmy się 12 października na Błoniach Jasnogórskich przed Szczytem – jak również w Kaplicy Cudownego Obrazu i w Bazylice, już przed godz. 19.00, przynosząc ze sobą świece, które są symbolem czuwania z Maryją, prowadzącą u Chrystusowi. Ufam, że z pomocą Ducha Świętego ten dar wspólnej modlitwy wyprosi światło nadziei i pokoju dla świata, jak również dla naszej Ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Wacław Depo

Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Źródło: Archidiecezja częstochowska

Aktualizacja 29 września 2013 (13:48)

NaszDziennik.pl