logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Katarzyna Cegielska/ Nasz Dziennik

Montaż korony na kopule świątyni w Toruniu

Czwartek, 24 października 2013 (09:55)

Trwa montaż korony na kopule świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II w Toruniu. Korona koloru złotego wraz z krzyżem jest już ulokowana na kopule.

Od czasu wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II, 8 września 2012 roku, minął zaledwie rok. Od kilku miesięcy stoi już kościół w stanie surowym i nieustannie prowadzone są kolejne etapy prac wewnątrz i na zewnątrz świątyni. Nowo budowana świątynia ma już zamocowaną kopułę oraz wstawiono do niej pierwsze okna.

O. dr Tadeusz Rydzyk nie ma wątpliwości, że prace nie przebiegałyby tak szybko, gdyby nie wsparcie wielu osób, które w ten sposób stają się współbudowniczymi świątyni, będącej wotum wdzięczności za dar bł. Jana Pawła II. Założyciel i dyrektor Radia Maryja zachęca jednocześnie wszystkich do współtworzenia tego wielkiego dzieła – informuje Radio Maryja.

Na terenie okalającym świątynię budowane są postumenty do stacji tajemnic różańcowych. Stacje te wraz z piękną figurą Matki Bożej Niepokalanej tworzone są z białego marmuru w Wietnamie. Podobnie jak ołtarz, który będzie znajdował się w Kaplicy Pamięci, gdzie m.in. na czarnym granicie wypisane zostaną nazwiska osób, które ratując swoich sąsiadów Żydów, zginęły z rąk hitlerowców.

Galeria zdjęć dostępna tutaj.

 

MM

Aktualizacja 24 października 2013 (11:31)

NaszDziennik.pl