logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: R.Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Potrzeba mobilizacji

Środa, 13 listopada 2013 (16:40)

Nie ustaje modlitwa ekspiacyjna prowadzona w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W sali, gdzie wyświetlany jest profanujący krzyż film, odmawiany jest Różaniec.

Modlitwa przebłagalna sprawowana jest w intencji jak najszybszego zamknięcia instalacji, a także jako wynagrodzenie za zniewagę krzyża będącego najważniejszym symbolem dla wyznawców Chrystusa.

Początkowo w grupie modlących się było zaledwie kilka osób, teraz jest ich coraz więcej. Anna Kołakowska, uczestnicząca od wczoraj w modlitwie, poinformowała portal NaszDziennik.pl, że obecnie w CSW zgromadziło się 20 osób i stale dochodzą nowe.

Wśród modlących się jest także Grzegorz Senatorski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który wyjaśnił w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że pracownicy i władze stołecznego Centrum Sztuki Współczesnej byli zaskoczeni i zdumieni całą sytuacją.

– Miałem wrażenie, że niejako obawiają się zburzenia porządku ich pracy. Jednak wszystko przebiegło w spokojnej atmosferze – wyjaśnił nasz rozmówca, który zarówno wczoraj, jak i dziś włączył się do modlitwy wynagradzającej Panu Bogu zniewagę i bluźnierstwo, którego dopuszczono się, prezentując film pt. „Adoracja”. – Czuć atmosferę tej modlitwy. Mam nadzieję, że szybko przyniesie ona owoce i ta bluźniercza wystawa zostanie zamknięta – dodał Grzegorz Senatorski.

Nasz rozmówca zaapelował do innych, aby nie czekali i dołączyli do zgromadzonych na modlitwie w CSW. – Zachęcam wszystkich Czytelników, aby nas odwiedzili i włączyli do modlitwy. Powinno nas być znacznie więcej, żeby pokazać sprzeciw wobec tej i podobnych ekspozycji. Modlimy się także w intencji pracowników i dyrekcji Centrum, aby opamiętali się i jak najszybciej zlikwidowali ten bluźnierczy obraz. Nie mamy się czego obawiać, a wręcz przeciwnie - naszym obowiązkiem jest pokazanie siły, jaką jest modlitwa. Musimy się zmobilizować i reagować, kiedy najważniejszy symbol wiary oraz Chrystus, nasz Zbawiciel, są tak poniewierani – podkreślił uczestnik modlitwy.

Jednocześnie nasz rozmówca wyjaśnił, że wystawa ma być prezentowana do 15 listopada. Jednak – jak zaznaczył Grzegorz Senatorski – pojawiają się głosy, że może być ona przedłużona.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (ul. Jazdów 2) otwarty jest dla zwiedzających galerię w dniach wtorek-niedziela w godzinach 12.00-19.00 oraz w piątek w godz. 12.00-21.00. W czwartki wstęp jest bezpłatny.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl