logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Gender to niedorzeczność

Poniedziałek, 16 grudnia 2013 (02:03)

Ideologia gender podważa zasadę bytu podstawowej dla społeczeństwa wspólnoty życia i miłości, jaką jest rodzina – mówił w sobotę w homilii ks. Dariusz Nowak, dyrektor Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Msza św. poprzedziła konferencję naukową „Gender – postęp czy śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji życia i miłości?”.

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 45. rocznicy encykliki Pawła VI „Humanae vitae” i 30. rocznicy Karty Praw Rodziny w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Ksiądz Nowak przypominał, że ideologia gender każe uznać mężczyznę za kobietę, i odwrotnie, tylko na podstawie kaprysu czy stanu umysłowego osoby.

Jako jedną wielką niedorzeczność, w całości sprzeczną z naturą człowieka, określił gender dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Zaznaczył, że ideologia ta nie ma nic wspólnego z nauką. Mówca ocenił jednocześnie, że w mediach w Polsce istnieje karykatura debaty społecznej na temat ludzkiego życia.

Podkreślił przy tym, że „Kościół w Polsce od ponad tysiąca lat prowadzi właściwą edukację seksualną, wychowując do życia w rodzinie, do czystości przedmałżeńskiej bez antykoncepcji. Obrońca życia apelował o podjęcie najważniejszego przesłania pontyfikatu bł. Jana Pawła II, które wypowiedział 7 czerwca 1979 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej, jakim było wezwanie do modlitwy.

Ciekawy temat „Gender – od tolerancji do totalitaryzmu” zaprezentował ks. prof. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, kierownik Katedry Filozofii Poznania. Prelegent mówił, że „gender zaprzecza nauce, jest wrogiem nauki”, i dodał, że „przez łamanie podstawowych praw ludzkich, praw rodziców nosi znamiona totalitaryzmu”. – Program seksualizacji dzieci prowadzi do destrukcji człowieczeństwa – podkreślił mówca.

Ksiądz profesor zauważył, że „genderyzm to jest pewna namiastka po marksizmie”. – Pod atrakcyjnym opakowaniem równości, tolerancji i kultury kryje się rewolucja seksualna – wyjaśnił. – Podstawami genderyzmu są: ateistyczny feminizm i homoideologia. Genderyzm wypływa z ateizmu Sartre’a, neomarksizmu i szkoły frankfurckiej – powiedział ksiądz profesor.

MP

Nasz Dziennik