logo
logo
zdjęcie

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei - Włocławek Zdjęcie: Facebook - Franciszkanie we Włocławku/ Internet

Pobito zakonnika we Włocławku

Środa, 7 maja 2014 (20:45)

Grupa chuliganów pobiła o. diakona Jordana Dylewskiego. Do zdarzenia doszło w święto Matki Bożej Królowej Polski na terenie przyklasztornym Ojców Franciszkanów we Włocławku.

„Tego dnia o. diakon Jordan Dylewski, ubrany w strój liturgiczny (komża i stuła) podszedł do dwu mężczyzn, którzy pili alkohol przy figurze Matki Bożej, w czasie kiedy w świątyni odbywała się Msza św.; niektórzy wierni zaś znajdowali się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca incydentu. Kiedy o. diak. Jordan zwrócił uwagę pijącym na niestosowność ich zachowania i poprosił ich o opuszczenie tego miejsca, został uderzony butelką przez jednego z nich, co spowodowało rany cięte głowy, a następnie przewrócony i skopany tak silnie, że zostało mu złamane żebro. W tej sytuacji powiadomione zostało pogotowie, które zabrało o. Jordana do szpitala, w którym przebywa do dnia dzisiejszego” – poinformowano w specjalnym, wspólnym oświadczeniu ks. bp. Wiesława Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej, i włocławskiej wspólnoty Ojców Franciszkanów.

Jednocześnie podkreślono, że zarówno ksiądz biskup, jak i włocławska wspólnota wyrażają „zdecydowany protest wobec ataku skierowanego przeciw osobie duchownej, wykonującej swoją posługę na terenie kościelnym”.

„Trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z pewnym owocem antykościelnej i antyklerykalnej propagandy szerzonej między innymi w niektórych środkach przekazu” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Ordynariusz diecezji włocławskiej zaapelował także o modlitwę w intencji pobitego zakonnika oraz tych, którzy go zaatakowali. „Modlitwą obejmujemy Ojca Diakona, jak i tych, którzy go skrzywdzili, prosząc Boga, by pozwolił im zrozumieć zło, jakie wyrządzili drugiemu człowiekowi” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez ks. bp. Meringa.

MM

NaszDziennik.pl