logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Duchowe Powstanie

Wtorek, 29 lipca 2014 (17:49)

Karmelici bosi zachęcają do wzięcia udziału w „Duchowym Powstaniu”, poprzez które chcą podjąć modlitewną walkę o Polskę.

Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego karmelici bosi chcą uczcić pamięć powstańców i włączyć się w ich walkę o wolną Polskę – podaje Katolicka Agencja Informacyjna. – Pragniemy przez 63 dni podjąć duchową walkę o Polskę – przekonuje o. Jarosław Maria Górka OCD, koordynator „Duchowego Powstania”, czyli inicjatywy modlitewnej w intencji Ojczyzny.

„Serce człowieka nie może żyć bez miłości. Dlatego prosimy dla Ojczyzny o dar miłości. Tej Miłości, którą jest sam Bóg, a którą dał nam poznać w Swoim Synu, Jezusie Chrystusie. Wierzymy, że Miłość Boża może odnowić polskie rodziny i całe społeczeństwo” – czytamy w Manifeście „Duchowego Powstania”. Organizatorzy szczególną modlitwą chcą otoczyć tych, którym powierzona jest odpowiedzialność za dobro Polski, a także ubogich, porzuconych, samotnych i cierpiących.

Od 1 sierpnia, czyli dnia wybuchu Powstania, codziennie przez 63 dni będzie odmawiana jedna część Różańca. Pomysłodawcy „Duchowego Powstania” zachęcają, by – jeśli jest to możliwe – 1 sierpnia o godz. 17.00 odmówić Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

– „Udział w jest jednym ze sposobów upamiętnienia tych wszystkich, którzy oddali swoje życie dla naszego kraju. Nie zapominajmy o nich – apeluje o. Górka.

MPA

NaszDziennik.pl