logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Maryjo, strzeż naszych rodzin!

Środa, 20 sierpnia 2014 (19:55)

W piątek, w święto Matki Bożej Królowej, ks. abp Henryk Hoser dokona uroczystego poświęcenia rodzin diecezji warszawsko-praskiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość odbędzie się w powstającym sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

W 1942 r. Papież Pius XII dokonał poświęcenia świata Najświętszemu Sercu Maryi i prosił, aby we wspomnienie Maryi Królowej cały Kościół odnawiał to zawierzenie. „To bowiem pozwala żywić niepłonną nadzieję, że nadejdą czasy pomyślne, rozjaśnione triumfem religii i chrześcijańskim pokojem” – zwracał uwagę Ojciec Święty.

Piątkowe zawierzenie poprzedziło duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. – Ideą trzydniowego przygotowania do uroczystego poświęcenia rodzin było wprowadzenie parafian w tematykę święta Maryi Królowej oraz pogłębienie ich znajomości orędzia Matki Bożej z Fatimy. W niedzielę rozpoczęliśmy cykl konferencji, które miały wprowadzić wiernych w ducha fatimskiego przesłania, a także przypomnieć wezwanie Maryi do zawierzania się Jej sercu jako drogę ratunku przed złem. Niepokalana prosiła o codzienną modlitwę różańcową, dlatego wieczorami rozważaliśmy tajemnice różańcowe – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Krzysztof Czapla, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem, który prowadził duchowe przygotowania do uroczystości w radzymińskim sanktuarium.

– Uczestniczymy w Wielkiej Nowennie Fatimskiej, poprzez którą chcemy wypełniać polecenia Maryi. W zeszłym roku zawierzyliśmy samych siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, w tym roku powierzymy rodziny, w przyszłym parafie, później wspólnoty, a na końcu całą naszą diecezję. Za wstawiennictwem Maryi chcemy oddać się Panu Bogu, który pod krzyżem uczynił Ją naszą Matką. Wdrażanie fatimskiego orędzia jest ważne zwłaszcza teraz, kiedy za naszą granicą pojawiło się zagrożenie wojny. Maryja apeluje o to, aby uciekać się do Jej Niepokalanego serca, w którym znajdziemy ratunek – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

Ks. abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko-praskiej, dokona uroczystego poświęcenia rodzin podczas Mszy Świętej w radzymińskim sanktuarium, która rozpocznie się w piątek o godz. 19.00. Po Eucharystii odbędzie się procesja wokół budowanego kościoła z figurą Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa.

Magdalena Pachorek

NaszDziennik.pl