logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Opowiedz się za życiem!

Wtorek, 2 września 2014 (20:44)

W Warszawie trwa dziewięciodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci poczętych w Polsce.

Modlitwa przemienia serca i o to właśnie proszą osoby ze środowisk pro-life oraz wszyscy, którym zależy na obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziewięciodniowa inicjatywa jest chrześcijańską odpowiedzią miłości na cywilizację śmierci, która szerzy się w świecie.

– Nasza modlitewna akcja trwa już trzeci dzień i wierni chętnie się w nią włączają. Wczoraj wiele osób trwało w modlitewnym skupieniu w parafii św. Jakuba, a kapłani spowiadali przez całą noc. Z kolei dzisiaj adorujemy Pana Jezusa w koście pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Liczę na to, że coraz więcej osób będzie przychodzić, by wymodlić szacunek dla życia i czerpać radość z trwania przed Bogiem – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Piotr Zajkowski, organizator dziewięciodniowej adoracji.

Zamysłem organizatów jest ofiarowanie Panu Bogu swojego czasu i modlitwy, by wyprosić u Niego łaskę poruszenia serc tych, którzy opowiadają się za cywilizacją śmierci. – Dzięki adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia chociażby w Stanach Zjednoczonych zamykano kliniki aborcyjne. W Wiedniu podobna klinika zbankrutowała, a sam budynek w wyniku różnych okoliczności został przekazany tamtejszym obrońcom życia – dodaje Piotr Zajkowski.

Adoracja rozpoczęła się w niedzielę w warszawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W każdej świątyni biorącej udział w modlitewnej akcji Pan Jezus jest adorowany przez całą dobę, i tak kolejno przez dziewięć dni po jednym dniu w danej parafii. Adoracja rozpoczyna się zawsze po porannych Mszach Świętych i kończy rankiem następnego dnia.

Grafik dziewięciodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w warszawskich parafiach:

WTOREK – 2 września, parafia św. Stanisława Kostki, ul. Kardynała Hozjusza 2, Warszawa-Żoliborz
ŚRODA – 3 września, parafia św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3, Warszawa, katedra warszawsko-praska
CZWARTEK – 4 września, parafia Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1, Warszawa-Bemowo
PIĄTEK – 5 września, parafia bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3, Warszawa-Ursynów
SOBOTA – 6 września, parafia Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37, Warszawa-Śródmieście
NIEDZIELA – 7 września, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Deotymy 41, Warszawa-Koło
PONIEDZIAŁEK – 8 września, parafia Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3, Warszawa-Śródmieście

Magdalena Pachorek

NaszDziennik.pl