logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Indie: Atak na kościół

Czwartek, 1 czerwca 2017 (05:00)

W odpowiedzi na barbarzyński akt zbezczeszczenia kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w archidiecezji Hajdarabad w Indiach tamtejsi katolicy rozpoczną post i adoracje ekspiacyjne. 

– Jest rzeczą oczywistą, że to fundamentaliści wyznania hinduistycznego i osoby o nastawieniu antyspołecznym są odpowiedzialni za haniebny atak, który miał miejsce 21 maja, kiedy stuosobowy tłum zaatakował i zdewastował kościół Matki Bożej Fatimskiej w archidiecezji Hajdarabad – oświadczył sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Indii ks. bp Theodore Mascarenhas.

Biskupi indyjscy wyrazili zaniepokojenie taką sytuacją i wezwali do podjęcia działań wobec sprawców napadu. Jest to działanie wymierzone w wolnośc religijną – stwierdził tamtejszy episkopat, dodając, że przejawia się w tym również brak szacunku dla całego kraju i jego mieszkańców, którzy kochają pokój. Biskupi zaapelowali także do przywódców politycznych, aby chronili miejsca kultu oraz prawo do wolnego wyznawania wiary.

Do wiernych archidiecezji list skierował ich duszpasterz. Ks. abp Thumma Bala wezwał do organizowania modlitw, adoracji, Mszy wynagradzających za ten akt profanacji. 2 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji zostanie przeprowadzona dwugodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji, a tydzień później wierni podejmą post.

RS, Radio Watykańskie

NaszDziennik.pl