logo
logo

Zdjęcie: / Licencja: CC BY-SA 2.0/ Wikipedia

Skradziono relikwie św. Jana Bosko

Niedziela, 4 czerwca 2017 (15:27)

Arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia oczekuje natychmiastowego zwrotu relikwii św. Jana Bosko, skradzionej z kościoła w miejscowości Castelnuovo don Bosco, w miejscu jego urodzenia w 1815 roku.

Nieznani sprawcy wynieśli w piątek, 2 czerwca, wieczorem relikwiarz, zawierający mózg słynnego opiekuna młodzieży, podczas nabożeństwa w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, gdy kościół wypełniony był wiernymi. Kradzież stwierdzono po wyjściu ludzi.

Prowadzący dochodzenie karabinierzy i prokuratura w Asti nie wykluczają żadnej hipotezy. Kradzieży mógł się dopuścić ktoś, kto liczy na okup albo osoba niezrównoważona psychicznie, jak również antyklerykalni ekstremiści lub sataniści. W każdym razie, oświadczył arcybiskup, „mamy do czynienia z całkowitą nędzą moralną”.

Rektor kościoła, w którym przechowywana była relikwia świętego, ks. Ezio Orsini oświadczył, że „o ile można ukraść relikwię, o tyle nie można pozbawić księdza Bosko pielgrzymów, którzy codziennie odwiedzają to miejsce”. „Liczymy na to, że święty poruszy serce osoby, która popełniła ten czyn, by go naprawiła” – ma nadzieję włoski salezjanin.

Przypomina się, że w roku 2011 skradziono relikwię księdza Jana Bosko w nadmorskiej miejscowości Alassio w Ligurii. Była to wtedy kość dłoni świętego, przechowywana w tamtejszym kościele Matki Bożej Anielskiej.

RS, KAI

Aktualizacja 4 czerwca 2017 (15:55)

NaszDziennik.pl