logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: pkwp.org/ -

Rekordowa pomoc dla prześladowanych chrześcijan

Sobota, 1 lipca 2017 (11:44)

Portugalski oddział papieskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) zebrał w ub.r. rekordową sumę prawie 3,2 mln euro na rzecz prześladowanych chrześcijan. - Na całym świecie w 2016 nasza organizacja otrzymała natomiast wsparcie w wysokości 128 mln euro – ujawnił portugalski oddział PKWP.

Znaczną część środków zebranych przez Portugalczyków przeznaczono na pomoc dla chrześcijan w Iraku, gdzie regularnie PKwP organizuje akcje wsparcia. Jednym ze zrealizowanych zadań było przekazanie pomocy finansowej i figurki Matki Bożej Fatimskiej archidiecezji w Irbilu w północnym Iraku. 13 maja br. rozpoczęła się tam peregrynacja tegoż wizerunku, który wcześniej poświęcił patriarcha Lizbony ks. kard. Manuel Clemente.

Pomysł tej pielgrzymki narodził się w ub.r. podczas wizyty arcybiskupa Irbilu Baszszara Wardy w Portugalii.
Duchowny przybył tam właśnie na zaproszenie PKwP.

Na początku tego roku katolicy z parafii w zachodniej części archidiecezji lizbońskiej przekazali środki pieniężne i dewocjonalia dla chrześcijan z Irbilu. Trafiły one tam za pośrednictwem PKwP, która również wsparła akcję kwotą pieniężną. Wraz z pomocą materialną do chrześcijan z tego irackiego miasta wysłano m.in. różańce wykonane przez portugalskie dzieci.

RP

NaszDziennik.pl