logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / -

Negocjują uwolnienie księdza

Środa, 19 lipca 2017 (20:33)

Według wiadomości posiadanych przez rząd Jemenu ks. Tom Uzhunnalil żyje i robimy wszystko, co możliwe, aby go uwolnić – powiedział wicepremier i minister spraw zagranicznych tego kraju Abduljalil Al-Mekhlafi podczas wizyty w Indiach.

W tych dniach (17 lipca) mija 500 dni od porwania indyjskiego salezjanina. 4 marca 2016 r. grupa ekstremistów islamskich napadła na dom starców w Adenie, prowadzony przez Siostry Misjonarki Miłości. Terroryści zabili wówczas 16 osób, w tym cztery zakonnice.

Od dnia uprowadzenia zostały opublikowane dwa nagrania wideo, na których najprawdopodobniej był porwany kapłan proszący o pomoc w przywróceniu mu wolności. Papież Franciszek wielokrotnie zwracał się z apelem o uwolnienie salezjanina. Po raz ostatni uczynił to 2 maja br. na spotkaniu z jego współbraćmi, prosząc także o modlitwę za niego.

W Jemenie salezjanie obecni byli w czterech miejscach. Jednak po rozpoczęciu w 2015 r. wojny domowej w tym kraju pozostali tylko w jednym mieście, Adenie,  gdzie nadal współpracują z Misjonarkami Miłości.

RS, Radio Watykańskie

NaszDziennik.pl