logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Podziękuj kardynałowi Burke'owi!

Sobota, 8 listopada 2014 (21:21)

Aktualizacja: Poniedziałek, 10 listopada 2014 (11:59)

Każdy może podziękować JE ks. kard. Raymondowi Leo Burke'owi za jego bezkompromisową postawę i odważny głos w obronie wszystkich poczętych dzieci i tradycyjnej rodziny.

Decyzją Ojca Świętego Franciszka ks. kard. Raymond Leo Burke przestanie pełnić funkcję prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Amerykański hierarcha został mianowany patronem Suwerennego Zakonu Kawalerów Maltańskich. Następcą kardynała Burke'a na stanowisku szefa sądu najwyższego Kościoła katolickiego został ks. abp Dominique Mamberti, dotychczasowy sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Już blisko 10 tys. internautów z całego świata podpisało się pod specjalnym listem dziękczynnym wystosowanym do ks. kard. Burke'a. W ten sposób pragną oni podziękować za jego niestrudzoną i gorliwą postawę względem obrony nienarodzonych dzieci oraz rodzin.

W treści listu wyrażona została wdzięczność za wierną służbę jako prefekta Sygnatury Apostolskiej. „W szczególności pragnę podziękować za silny i bezkompromisowy głos w obronie prawd życia i rodziny” – czytamy w liście do kardynała, w którym dodano, że obrońcom życia i rodziny będzie brakowało silnego głosu hierarchy i jego obecności w Watykanie. Jednocześnie wyrażono przekonanie, że zmiana pełnionej funkcji nie odwiedzie ks. kard. Burke'a od odważnego głoszenia Ewangelii Życia.

Sygnatariusze listu zaznaczają ponadto, że postawa hierarchy inspiruje ich do walki o prawdę, mimo kosztów. Jednocześnie internauci, którzy podpisują się pod listem, zobowiązują się do wzorowania się na nim.

Na zakończenie zapewniono kardynała o modlitwie. „Ofiaruję Eminencji swoją modlitwę i życzę wszystkiego dobrego. Niech Bóg Cię błogosławi” – napisano w liście opublikownaym na stronie LifeSiteNews.com.

Jak zaznaczono, nazwiska sygnatariuszy listu zostaną przekazane kardynałowi w Rzymie.

Wzór bezkompromisowości

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” przeprowadzonej podczas III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbywał się w Rzymie w październiku br., hierarcha otwarcie skrytykował tekst „Relatio post disceptationem”. – Dyskusja nad udzielaniem Komunii Świętej osobom rozwiedzionym jest bardzo niebezpieczna. Wprost podważa instytucję małżeństwa, jego nierozerwalność i świętość – powiedział hierarcha. Cała rozmowa z ks. kard. Raymondem Burkiem dostępna jest TUTAJ.

Hierarcha wielokrotnie przestrzegał przed upraszczaniem procedur związanych z orzekaniem przez sądy kościelne nieważności małżeństwa. Wskazywał, że w sprawach tych nie można kierować się „fałszywym miłosierdziem”, a orzeczenia o nieważności powinny być wydawane tak, jak wymaga tego obowiązujące prawo, przez dwie instancje. Przypominał, że małżeństwo zawarte i dopełnione nie może być rozwiązane żadną ludzką władzą i z żadnej przyczyny, oprócz śmierci.

Amerykański kardynał wykazuje się bezkompromisową postawą nie tylko względem ochrony nienarodzonych dzieci. Jest także stanowczy wobec polityków, którzy wspierają cywilizację śmierci poprzez przyjmowanie proaborcyjnych przepisów.

W 2012 roku ks. kard. Burke otrzymał prestiżową Nagrodę Pro-Life Kardynała Johna J. O’Connora. Spośród biskupów całego świata został uznany za najbardziej żarliwego obrońcę Eucharystii przed świętokradczym przyjmowaniem jej przez proaborcyjnych polityków.

Konsekwentna i odważna postawa kardynała Burke'a zasługuje na podziękowanie. Nie zwlekaj i Ty wyraź swoją wdzięczność za jego niestrudzony głos! List dziękczynny dostępny jest na portalu LifeSiteNews.com.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl