logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Papież zapowiada Rok Miłosierdzia

Sobota, 14 marca 2015 (10:12)

Od 8 grudnia br. do 20 listopada 2016 r. trwać będzie w Kościele katolickim Rok Miłosierdzia - zapowiedział Franciszek w kazaniu podczas nabożeństwa pokutnego, któremu przewodniczył w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Było ono połączone z aktem pojednania licznych penitentów oraz ze spowiedzią i rozgrzeszeniem indywidualnym.

– Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego – powiedział w końcowej części kazania Ojciec Święty.

– I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie Miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia. Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36) – oświadczył Papież.

Dodał, że Rok ten rozpocznie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia br., a zakończy w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016 r.

RS, KAI

NaszDziennik.pl