logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: SERGEY DOLZHENKO / PAP/EPA

Słowa pokoju

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 (17:05)

Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 (21:41)

Na Ukrainie niosłem słowa pocieszenia i pokoju Papieża Franciszka i byłem jego wyciągniętą ręką miłosierdzia – wskazuje ks. kard. Konrad Krajewski.

 „Na Ukrainie niosłem słowa pocieszenia i pokoju Papieża Franciszka i byłem jego wyciągniętą ręką miłosierdzia” – mówi ks. kard. Konrad Krajewski w rozmowie z włoskim dziennikiem „Il Mattino”. Jałmużnik papieski wyraża wdzięczność Ojcu Świętemu, że wysłał go do tego kraju ogarniętego wojną właśnie w czasie Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Papieski wysłannik wyznaje, że dotknął ogromu tragedii wyrządzonej przez bezmiar toczącego się zła. Widział wielu bezimiennych zabitych i modlił się w miejscach cierpienia i zniszczeń. – Zmartwychwstanie nie jest jednak jedynie obietnicą, ale absolutną pewnością – zauważa ks. kard. Krajewski, podkreślając, że krzyż Jezusa jest w stanie zwyciężyć to, co Papież Franciszek nazywa „schematem Kaina”. Hierarcha wyznaje, że Ukraina potrzebuje dziś bardzo naszej solidarności i świat nie może odwrócić się od tego dramatu.

Pytany, czy jego wizyta w Kijowie może oznaczać preludium przed papieską podróżą na Ukrainę, ks. kard. Krajewski stwierdził, że nie ma żadnego związku między tymi wydarzeniami. Przypomniał słowa Franciszka, że studiowane są wszelkie możliwości zorganizowania takiej podróży, którą, jak dodał ks. kard. Krajewski, Papież z pewnością odbył już wielokrotnie w swoim sercu.

JG, KAI

NaszDziennik.pl