logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Urodziny Papieża Franciszka

Wtorek, 17 grudnia 2013 (09:35)

Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2013 (09:53)

Ojciec Święty Franciszek obchodzi dziś 77. rocznicę urodzin. Pierwszy tort urodzinowy ze świeczkami Papież otrzymał od dzieci, z którymi spotkał się w minioną sobotę. Zgromadzone w Auli Pawła VI dzieci były przede wszystkim podopiecznymi watykańskiej przychodni pediatrycznej, pomagającej przede wszystkim rodzinom imigrantów.

Dzisiaj w Watykanie będzie zwykły dzień pracy, gdyż urodziny Papieża nie są świętem. Również jubilat w normalnym trybie będzie wypełniał swoje codzienne obowiązki, których przybywa szczególnie teraz, kiedy oczekujemy na święta Bożego Narodzenia. Rano Franciszek tradycyjnie sprawował Mszę św. w kaplicy Domu Świętej Marty.

Urodzinowy nastrój będzie panował zapewne jutro podczas cotygodniowej audiencji generalnej na placu św. Piotra w Watykanie. W każdą środę ogromne rzesze pielgrzymów z całego świata przybywają, by spotkać się wraz z Papieżem na krótkiej modlitwie.

Z okazji swoich urodzin Ojciec Święty otrzymał tysiące życzeń oraz wiele podarunków i listów. Wyjątkową kartkę urodzinową stworzyli Papieżowi internauci z całego świata. Ponad 10 tys. osób podpisało się pod internetową kartką dla Ojca Świętego Franciszka, ofiarowując mu w prezencie swoje modlitwy i dobre życzenia.

Wszystkie nadesłane życzenia zostały zebrane i przesłane Papieżowi w formie 4-metrowej wysokości karty, na której umieszczony został tak lubiany przez Papieża wizerunek Matki Bożej rozwiązującej węzły. Oprócz życzeń młodzi pisali do dzisiejszego jubilata o tym, jakie prezenty mu ofiarowują: „Modliłem się na różańcu dla Ciebie ” czy „Służyłem ubogim w Twoim imieniu”.

Każdy może podarować Ojcu Świętemu coś bardzo cennego – modlitwę, o którą prosi od samego rozpoczęcia swego pontyfikatu. Zachęcamy, aby w dniu urodzin Papieża polecać go Panu Bogu.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl