logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: / Inne

Ataki na papieskiego Twittera

Środa, 29 stycznia 2014 (20:01)

Watykan zamierzał zamknąć na pewien czas papieskiego Twittera @Pontifex. Powód? Oficjalne konto Ojca Świętego obrzucane  jest lawiną wulgarnych wyzwisk.

- Nie sądziliśmy, że niektóre reakcje będą do tego stopnia wulgarne – powiedział ks. abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu – podaje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI). Ksiądz arcybiskup zaznaczył, iż przed uruchomieniem papieskiego konta na tym serwisie zakładano możliwość występowania negatywnych komentarzy. Jednak – jak wskazał ks. abp Celli – nie spodziewano się takiego zalewu wulgaryzmów i grubiaństwa.

Po długim namyśle zdecydowano jednak, że papieski Twitter będzie nadal funkcjonował. – Pomogła nam Opatrzność – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu.

W chwili obecnej papieskie konto na Twitterze zarejestrowało już 11,5 miliona użytkowników z całego świata.

Pierwszy papieski wpis na oficjalnym koncie na Twitterze pojawił się w grudniu 2012 roku. Na swoim profilu Papież Benedykt XVI napisał: „Drodzy przyjaciele, z radością łączę się z wami przez Twittera. Dziękuję za wasze liczne odpowiedzi. Z serca wam błogosławię”. Papież zaraz dodał także dwa kolejne wpisy.  W pierwszym zapytał: „Jak możemy przeżyć lepiej Rok Wiary w naszej codzienności?”.  W drugim Ojciec Święty wskazał: „Rozmawiaj z Jezusem na modlitwie, słuchaj Jezusa, który mówi w Ewangelii, spotkaj Jezusa obecnego w potrzebującym”.

Ojciec Święty Franciszek podtrzymał decyzję poprzednika i również umieszcza w internecie swoje krótkie przesłania. Są one dostępne w dziewięciu językach, m.in. po: łacinie, polsku, arabsku, czy hiszpańsku.

Izabela Kozłowska

NaszDziennik.pl