logo

Modlitwa o ustanie pandemii popłynęła dziś z Nazaretu

Wtorek, 4 maja 2021 (21:59)
Aktualizacja: 5 maja 2021 (04:49)
Trwa maraton różańcowy o ustanie pandemii. Dziś ośrodkiem ogłoszonej przez Papieża Franciszka ogólnoświatowej mobilizacji modlitewnej był Nazaret, a konkretnie bazylika Zwiastowania wybudowana w miejscu, gdzie Archanioł Gabriel objawił się Maryi Pannie.

Zgodnie z zamysłem Ojca Świętego Różaniec o ustanie pandemii jest odmawiany przez cały maj o godz. 18, codziennie z innego sanktuarium maryjnego. Każdy dzień ma też swoją odrębną intencję. Dziś modliliśmy się w intencji kobiet w ciąży i dzieci nienarodzonych.

Jak mówi Radiu Watykańskiemu ks. Gian Matto Roggio z Papieskiego Wydziału Marianum, Franciszek nie przypadkiem polecił nam się modlić o ustanie pandemii właśnie na Różańcu. Papież jest bowiem świadomy, jak wielką moc ma ta modlitwa.

– Różaniec to modlitwa prosta, która przypomina nam najważniejsze wydarzenia i doświadczenia naszej wiary. Jest to modlitwa, która otwiera nasze oczy na Chrystusa i na świat, patrzymy na Chrystusa i na świat razem z Maryją. Powtarzamy w sobie słowa, którymi Bóg do nas przemówił – powiedział ks. Roggio.

– Moc Różańca wynika stąd, że nie chcemy w nim przekonać Boga. To nie jest targowanie się z Bogiem, jak sądzą niektórzy. Wręcz przeciwnie. Na Różańcu to my dzięki Maryi dostrajamy się do Boga, zaczynamy rozumieć, co Bóg chce zrobić i co już dla nas robi – powiedział duchowny.

APW, KAI