logo

Piknik z okazji urodzin Prymasa Wyszyńskiego

Czwartek, 29 lipca 2021 (17:31)
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2021 (19:41)

Warsztaty edukacyjne, teatrzyk dla dzieci i spacer miejski śladami Prymasa Tysiąclecia są w programie pikniku, który z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizuje we wtorek Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

„Piknik urodzinowy przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia, jest skierowany głównie do najmłodszych” – czytamy w informacji na Twitterze.

Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że we wtorek 3 sierpnia od godz. 14.00 do 18.00 odbywać się tam będą warsztaty edukacyjne. O godz. 16.00 i o 17.00 zaplanowany jest teatrzyk dla dzieci.

O godz. 18.00 spod pomnika Prymasa Tysiąclecia wyruszy edukacyjny spacer „Warszawa Prymasa”. Wszyscy chętni będą też mogli obejrzeć wystawę plenerową „Czas to miłość” – dziesięć plansz ukazujących najważniejsze słowa ks. kard. Wyszyńskiego, jego archiwalne fotografie i ważniejsze fakty z jego biografii.

Beatyfikacja matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

APW, PAP