logo

Polscy biskupi na Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II

Czwartek, 14 października 2021 (11:35)
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2021 (11:46)

Druga grupa polskich biskupów, składających wizytę w Watykanie, zebrała się w czwartek rano na Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Msza św. odbyła się na dwa dni przed 43. rocznicą wyboru Papieża Polaka.

W Watykanie przebywają biskupi z metropolii gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej i poznańskiej. Składają wizytę ad limina apostolorum, czyli od progów apostolskich. To druga z czterech grup ordynariuszy i biskupów pomocniczych odwiedzających kongregacje i inne urzędy Stolicy Apostolskiej. Wizytę kończy audiencja u Papieża Franciszka.

Porannej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej przewodniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel.

W kazaniu powiedział:

– W Polsce, podobnie jak na całym świecie, mamy bardzo wiele pięknych pomników św. Jana Pawła II. To wyraz naszej czci i wdzięczności.

Jak podkreślił ks. bp Śmigiel, pomniki polskiego Papieża powinny być znakami żywej pamięci o jego życiu, nauczaniu i posłudze.

– Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, o rodzinie i małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, wspartym łaską sakramentu; nauczanie o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jego przesłanie społeczne, a szczególnie jego ustawiczne wołanie o pokój na całym świecie – podkreślił biskup toruński.

W piątek przed południem polscy biskupi zostaną przyjęci na audiencji przez Papieża Franciszka.

APW, PAP