logo

Grecka młodzież czeka na spotkanie z Franciszkiem

Niedziela, 5 grudnia 2021 (19:54)
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (07:04)
Podczas wizyty Papieża Franciszka w Grecji zaplanowane jest także osobne spotkanie z młodzieżą.
 
O sytuacji młodzieży katolickiej w Grecji oraz oczekiwaniach związanych z wizytą opowiedział Radiu Watykańskiemu ks. Javier Pérez-Victoria, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Atenach, odpowiedzialny za diecezjalne duszpasterstwo młodzieży.

– Nasza parafia jest bardzo międzynarodowa, ale nie stanowi to problemu, większość ludzi uczy się greckiego, a częściowo funkcjonujemy także po angielsku i w innych językach. Większość katolików to obcokrajowcy. Ta różnorodność sprawia, że praca jest bardziej skomplikowana, ale i piękniejsza – powiedział ks. Perez-Victoria.

– Cieszymy się z tej hojności i pokory Papieża, który chce się z nami spotkać. Młodzi katolicy w Grecji są nieliczni i rozproszeni, mają sporo zapału do praktykowania wiary. Wśród ludzi, nawet w Kościele, jest dostrzegalne rozczarowanie życiem. Młodzi mają problem ze znalezieniem pracy, martwią się o przyszłość. Rozproszeni są także, kiedy zaczynają studiować, co utrudnia pracę duszpasterską. Mimo to staramy się być razem. Młodzież czuje się lepiej, gdy spotyka wielu rówieśników z wielu kultur, mających te same problemy i troski, docenia łaskę spotkania daną w Kościele – powiedział duszpasterz.

JG, KAI