logo

Zakończyła się Msza św. w Ammanie

Sobota, 24 maja 2014 (16:19)

Zakończyła się Msza Święta na Stadionie Międzynarodowym w Ammanie, stolicy Jordanii, której przewodniczył Ojciec Święty w ramach swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

W Eucharystii uczestniczyło wielu chrześcijańskich uchodźców pochodzących z Palestyny, Syrii i Iraku. W ostatnich latach w Jordanii powstały największe obozy uchodźców syryjskich, wygnanych z ojczyzny przez krwawą wojnę domową, w której zginęło już ok. 140 tys. osób. Podczas tej Mszy Świętej 1400 dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą.

W  homilii Franciszek zaznaczył, że misją Ducha Świętego jest tworzenie harmonii, budowanie pokoju w różnych kontekstach i między różnymi podmiotami. - Różnorodność ludzi i myśli nie powinny powodować odrzucenia i przeszkód, bo różnorodność jest zawsze ubogaceniem. Dlatego przyzywamy dziś żarliwie Ducha Świętego, prosząc Go, aby przygotował drogę pokoju i jedności - powiedział Papież. 

Następnym punktem pielgrzymki Papieża będzie wizyta w Betanii za Jordanem, gdzie Jan udzielił chrztu Jezusowi. W budującym się w pobliżu kościele Franciszek spotka się z ok. 600 młodymi uchodźcami i osobami niepełnosprawnymi.

MPA

Aktualizacja 24 maja 2014 (18:30)