logo
logo

Peregrynacja relikwii św. José Sáncheza del Río

SOPOT, GDAŃSK, KNIEWO, CHŁAPOWO, REDA, REKOWO GÓRNE

12 listopada 2022 roku - grudzień 2022 roku

zdjęcie

Zdjęcie: Fot. Arch./ Inne


W ramach duchowego przygotowania do jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej, w niedzielę 13 listopada br. relikwie św. José Sáncheza del Río, młodego męczennika za wiarę z Meksyku, zagoszczą w parafii św. Andrzeja Boboli w Sopocie.
 
Święty José Sánchez del Río, 15-letni męczennik za wiarę w czasie powstania meksykańskich cristeros, stał się znany w Polsce dzięki filmowi „Cristiada”. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć ten film w środę 9 listopada br., o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence.
 
Program peregrynacji w parafii św. Andrzeja Boboli, ul. Powstańców Warszawy, 81-718 Sopot:
 
Wprowadzenie relikwii: Msza Święta w sobotę 12 listopada o godz. 18.00. Wystawienie relikwii w niedzielę podczas wszystkich Mszy Świętych. W niedzielę o godz. 17.00 – nabożeństwo za przyczyną św. José.
 
***
 
Następnie 19-20 listopada relikwie przyjmie parafia Chrystusa Króla, ul. ks. F. Rogaczewskiego 55, 22-100 Gdańsk.
 
Program:
 
W sobotę 19 listopada Msza Święta godz. 18.00 – wprowadzenie relikwii. Niedziela Chrystusa Króla – odpust parafialny – na wszystkich Mszach Świętych wystawienie relikwii.
 
***
 
Kolejnym miejscem, które przyjmie relikwie św. José będzie 28 listopada Szkoła Podstawowa oraz Branżowa Szkoła I st. Towarzystwa Salezjańskiego im. ks. Ignacego Błażewskiego w Kniewie , al. Lipowa 117, 84-252 Zamostne. Nastąpi wprowadzenie relikwii do kaplicy szkolnej, gdzie odbędą się nabożeństwa i modlitwy. Wyświetlony zostanie także film.
 
***
 
3-4 grudnia relikwie przyjmie parafia Miłosierdzia Bożego w Chłapowie, ul. Gościnna 12, 84-120 Chłapowo. W programie wprowadzenie relikwii św. José Sáncheza del Río 3 grudnia podczas wieczornej Mszy Świętej i na wszystkich Mszach Świętych.
 
***
 
W grudniu relikwie przyjmie parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie, ul. Kościelna 18, 84-240 Reda i kaplica św. Huberta w Rekowie Górnym.