logo
logo

Misyjny Jarmark z Aniołami

DZIEDZINIEC BAZYLIKI W TUCHOWIE

11 grudnia 2022 r., godz. 10:00

zdjęcie

Zdjęcie: Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji/ Inne


Jak co roku w III niedzielę Adwentu (11.12) w Tuchowie na dziedzińcu bazyliki odbędzie się Misyjny Jarmark z Aniołami. W tym roku będzie to już 16. edycja tego wydarzenia.
 
Misyjny Jarmark z Aniołami to coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków i wyrobów, takich jak kiełbasy, pierogi czy klasztorny chleb. Oczywiście wszystko robione jest własnoręcznie, a dochód przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku zbieramy fundusze na pomoc umęczonej przez wojnę Ukrainie.
 
Poprzez prowincję lwowską zgromadzenia redemptorystów pieniądze, które uda nam się zebrać, przekazane zostaną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i wszystkich tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku działań wojennych.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Tuchowa 11 grudnia i wsparcie potrzebujących pomocy Ukraińców. W dzieło można włączyć się przede wszystkim modlitwą za jarmark oraz za tych, którym niesiemy pomoc, ale również poprzez wpłatę pieniędzy na internetową zbiórkę: zrzutka.pl/jarmarkdlaukrainy.
 
br. Kacper Grabowski CSsR