logo

Poznań: Zderzenie autobusu z tramwajem

Poniedziałek, 22 czerwca 2026 (15:46)
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2026 (15:48)

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu autobusu
i tramwaju, do którego w dzisiejsze popołudnie doszło w Poznaniu. Występują utrudnienia
w transporcie miejskim, wstrzymany jest ruch niektórych linii tramwajowych, część autobusów skierowano na objazdy.

Oficer prasowy poznańskiej policji podkomisarz Łukasz Paterski podał, że około godz. 13.00 na skrzyżowaniu
ulic Serbskiej i Naramowickiej tramwaj zderzył się
z autokarem. W wypadku ranne zostały cztery osoby – dwoje pasażerów tramwaju, motorniczy i kierowca autokaru. – Doszło do wykolejenia się tramwaju – dodał.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika,
że kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu tramwajowi – podał policjant.

Dodał, że obrażenia nie zagrażają życiu rannych,
a autokarem poza kierowcą nie jechała żadna inna osoba.

MPK Poznań podało, że w wyniku wypadku wstrzymany został ruch tramwajowy od pętli Wilczak do końcówki linii na ul. Błażeja.

„Tramwaje linii 3 i 10 zostały skrócone do pętli Wilczak.
Na odcinku Wilczak – Błażeja uruchomiona została komunikacja »za tramwaj«. Autobusy kursujące ulicą Serbską kierowane są objazdami” – podano
w komunikacie. 

APW, PAP